Фиорентина го прибра Франк Рибери

Големо засилување за тимот од Фиренца кој иако ветеран сѐ уште знае како со топката.

Французинот ќе потпише двегодишен договор со Фиорентина каде деновиве би требало да ги направи медицинските прегледи. Деталите се веќе договорени, останува уште официјална потврда од виолетовите, пишува непогрешливата La Gazzetta dello Sport.

Тимот од Фиренца повеќе од месец дена преговараше со Рибери откако тој стана слободен играч заминувајќи си од Баерн после долги 12 години. Проблем беше неговата плата која Фиорентина не може да си ја дозволи, но конечно се чини нашле заеднички јазик, односно Франк се согласил на значително намалување.

Рибери беше блиску до ПСВ каде беше викан од неговиот другар Марк ван Бомел, а понуда имаше и од московски Локомотив.

Иако 36-годишен, крилниот офанзивец се очекува да биде големо засилување на тимот на Винченцо Монтела.

реклама

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Read more

Паднаа Facebook и Instagram – дали забележавте проблеми?

Read more

Ова се десетте најпаметни трансфери направени летово

Read more

Ни халал, ни кошер: Полска ќе забрани колење животни по верски правила

Read more

Фудбал

Медиумите во Англија го критикуваа Тотенхем

Read more

Сите резултати од 2. квалификациско коло од Лига Европа

Read more

Суарес полагаше италијански, студентите му дофрлаа: „Кјелини те чека на вечера“

Read more

Sky Sport Italia: Падна договор меѓу трите клуба, Џеко заминува во Јуве

Read more

Спорт

  • play_arrow

Медиумите во Англија го критикуваа Тотенхем

Читај повеќе
  • play_arrow

Мајами поведе со 2:0 во финалето на Истокот против Бостон

Читај повеќе

Сите резултати од 2. квалификациско коло од Лига Европа

Читај повеќе
  • play_arrow

Суарес полагаше италијански, студентите му дофрлаа: „Кјелини те чека на вечера“

Читај повеќе

Sky Sport Italia: Падна договор меѓу трите клуба, Џеко заминува во Јуве

Читај повеќе
  • play_arrow

Шкендија во Романија го продолжи европскиот сон, на ред е Тотенхем

Читај повеќе
  • play_arrow

Хајдук ја исфрли Ренова од Лига Европа

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова се десетте најпаметни трансфери направени летово

Читај повеќе
  • play_arrow

Која е најдобрата тактика да се победи Ливерпул?

Читај повеќе