Фитнес инфлуенсерка укажува каде најчесто грешиме кога вежбаме

А.С.
/ 12.06.2021 / 13:43

Лорен Симпсон има повеќе од 2 милиони следбеници на Instagram, каде споделува совети за фитнес, објавува видеа со вежби кои ги препорачува и дава предлози за исхрана.

Фитнес инфлуенсерката сега ги покажа вообичаените грешки што луѓето ги прават при вежбање, но откри и како да ги избегнеме или поправиме.

„Прво, не се гледај во огледало кога креваш тегови. Гледај пред себе и правилно држи го исправен грбот“, напиша таа.

Таа нагласува дека кога ја вртите главата ризикувате повреда.

Исто така советува да не се креваат премногу тешки тегови.

„Прво работете на формата, а потоа зголемете ја тежината“, препорачува Лорен.

Нејзината објава собра повеќе од 28.000 лајкови од љубителите на фитнесот.

реклама

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Американски дипломат дрогирал и силувал 23 девојки додека работел во амбасада во Мексико

Read more

Канје Вест се затвори во соба без прозорци додека не го заврши албумот

Read more

Фит

Вежби кои го нормализираат крвниот притисок

Read more

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Read more

Како да го забрзате метаболизмот по 40-тата година?

Read more

Дали се слабее со 20.000 чекори на ден?

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе

Што вели науката, зошто луѓето изневеруваат?

Читај повеќе

Храна што содржи повеќе калциум од млекото

Читај повеќе

Истражување: Луѓето кои повторно ќе се заразат со корона имаат полесни симптоми

Читај повеќе

Три хороскопски знаци кои по секоја цена избегнуваат конфликти

Читај повеќе

Зошто треба да пиете чај од нане?

Читај повеќе
  • filter

Лагуна во Аргентина стана розова поради загадување

Читај повеќе

Десерт на денот: Сутлијаш со малини

Читај повеќе

Вежби кои го нормализираат крвниот притисок

Читај повеќе