Физичката неактивност и стресот се најчест предизвикувач на болки во грбот и вкочанетост – Како да се справиме?

Високото ниво на стрес и недостатокот на физичка активност се новиот предизвик со кој сите се соочуваме, поради мерките за справување со светската пандемија со COVID-19 и постојаното седење дома. Колку и да се трудиме да бидеме имуни, новото време во кое што живееме изминатиов период секако влијаат врз нашето расположение. Затоа од особена важност е максимално да се трудиме да бидеме физички активни, како главен лек против стресот и колку толку да се обидеме да го компензираме недостатокот на активност.

А, токму болката од емоционалниот стрес најчесто се манифестира како болка на физичка напнатост – најчесто како згрченост во меките ткива на вратот, на врвот на рамениците како и во болка во половината. Голема е веројатноста поради вонредните услови во кои живееме многу почесто да се јавуваат ваков тип на болки и затоа е особено важно да се грижиме за периферниот нервен систем, преку кој најчесто се манифестираат ваквите болки.

Додатокот во исхраната Уримил е вашиот најсилен сојузник во битката со овие болки.  Уримил ја  поддржува нормалната функција на периферниот нервен систем и обезбедува олеснување при пецкање и вкочанетост на рацете и нозете.

Направен за грижа за половината, грбот и екстремитетите, секоја капсула содржи оптимална комбинација од 6 основни хранливи материи кои помагаат за поправка на оштетените неврони. Идеалната комбинација на Уридин монофосфат (кој е важен елемент за изградба на клеточните мембрани), Фолна киселина позната уште како Витамин Б9, потоа витамините Б12, Б6, Б1 и Б3, кои се најсилните чувари на периферниот нервен систем, не само што ќе ви помогне да ја победите болката, туку и да му овозможите соодветна грижа на вашиот нервен систем.

На вашето тело му е потребна постојана грижа за тоа да остане послушно на вашите наредби. Згрченоста, напнатоста и физичките болки предизвикани од неправилното функционирање на периферниот нервен систем се проблеми кои се’ почесто ги чувствуваат се’ поголем број луѓе, а тие се предизвикани од природата на нивните секојдневни активности. Употребата на современите медицински решенија како Уримил, во комбинација со константно вежбање и грижа за телото ќе резултираат во здрав и квалитетен живот, кој вас ќе ве направи позадоволни

реклама

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Гаф на романски министер стана хит на социјалните мрежи

Read more

Советот на Европа предупреди за биотероризам по пандемијата на COVID-19

Read more

Силна бура ја погоди Австралија

Read more

Промо

Вклучете се во Lyconet мрежата и заработувајте брзо и лесно од удобноста на вашиот дом

Read more

Mobile - Ново постпејд портфолио на Македонски Телеком

Read more

Forza во борба со КОВИД-19 преку различни иницијативи за помош на општеството

Read more

Веќе не мора да одите во казино, дозволете казиното да дојде кај Вас

Read more

Ново

  • play_arrow

Силно невреме во северниот дел на Хрватска

Читај повеќе

Шпанија го укинува карантинот за странски туристи од 1 јули

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • filter

Силна бура ја погоди Австралија

Читај повеќе

Двајцата пациенти на кои им беше трансплантиран бубрег се во добра здравствена состојба

Читај повеќе
  • play_arrow

Гаф на романски министер стана хит на социјалните мрежи

Читај повеќе

Рецепт на денот: Пролетни крокети од компири

Читај повеќе
  • filter

Xiaomi подготвува смартфон на преклоп со ротирачки камери?

Читај повеќе

Советот на Европа предупреди за биотероризам по пандемијата на COVID-19

Читај повеќе