НАЈЧУДНОТО СООЧУВАЊЕ НА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА ДОСЕГА

Фјури до Вајлдер: Ќе те прегазам како камион

Соочувањето помеѓу боксерот Тајсон Фјури и неговиот противник Дионтеј Вајлдер се одржа пред нивниот натпревар закажан за 24 јули во Лас Вегас, а Фјури најави нова победа.

Вајлдер зборуваше само кратко на прес-конференцијата, а меѓу другото му се заблагодари и на неговиот правен тим што се избори за овој натпревар.

Тој одби прашања и целото внимание го насочи кон Фјури.

„Минатиот пат го открив мојот план, бидејќи тој не беше доволно добар за да направи нешто. Овојпат ќе го сторам истото. Вајлдер е предвидлив, ќе го прегазам како камион. Гарантирам дека нема да стигне подалеку од минатиот пат. Претходно имав само пет-шест недели за тренирање. Овојпат тренирав 18 месеци, кревам тегови, сакам страшен нокаут. Не верувам дека тој е психички, физички и емоционално присутен, го прави ова од погрешни причини, и кога луѓето го прават тоа, настрадуваат“, рече Фјури.

URL
URL

Вајлдер двапати го испрати Фјури на под во првата борба која заврши нерешено, додека во втората Фјури славеше.

И неговиот тренер го пофали.

„Сега има доволно сила да нокаутира човек со еден удар. Среќен сум поради тоа, како и поради другите боксерски вештини“, рече тренерот Шугархил Стјуард.

Тренерот на Вајлдер, Малик Скот, имаше готов одговор.

„Претходно не сте нокаутирале никого со еден удар. Дионтеј е сирова сила, тој е ментално прилагоден. Ќе стане двоен шампион со нокаут“, рече Скот.

реклама

Што ќе се случи ако цел месец се туширате со ладна вода?

Read more

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Кои македонски олимпијци досега имаат освоено медали?

Read more

Георгиевски е во финале, Македонија има олимписки медал

Read more

Останати спортови

ОИ: Грчки коментатор доби отказ поради расизам

Read more

Конор Мекгрегор повторно имаше испади на Twitter, овој пат го навреди Хабиб

Read more

Георгиевски со сребрен медал, златото на градите на Русинот Ларин

Read more

Кои македонски олимпијци досега имаат освоено медали?

Read more
 

Спорт

Скромниот Холанд: 175 милиони евра се премногу за еден човек

Читај повеќе

ОИ: Грчки коментатор доби отказ поради расизам

Читај повеќе

Конор Мекгрегор повторно имаше испади на Twitter, овој пат го навреди Хабиб

Читај повеќе

Георгиевски со сребрен медал, златото на градите на Русинот Ларин

Читај повеќе

Кои македонски олимпијци досега имаат освоено медали?

Читај повеќе

Пинк ќе ја плати казната на норвешките ракометарки кои одбија да играат во бикини

Читај повеќе
  • play_arrow

Георгиевски е во финале, Македонија има олимписки медал

Читај повеќе
  • play_arrow

Вмешан во нов скандал: Вејн Руни повторно ја изневери сопругата?

Читај повеќе
  • play_arrow

Нова победа на Георгиевски, на чекор е до олимписки медал

Читај повеќе