Фјури: Ќе бидам побогат од Мејведер

Тајсон Фјури во објава на социјалните мрежи вели дека сака да стане најбогат боксер во историјата.

Актуелниот светски шампион во тешка категорија има уште две борби според неговиот договор, а до неговото завршување би требало уште еднаш да се бори со Дионтеј Вајлдер и Ентони Џошуа.

„Мојот договор наскоро завршува и сакам да го обновам. Не сакам да престанам да боксувам по овие две борби, имам само 31 година. Сакам голем, голем договор. Сакам да ги урнам сите рекорди и знам дека тоа можам да го остварам. Знам дека може да станам најплатен боксер во историјата, поголем и од Флојд Мејведер, Канело Алварез, Мајк Тајсон и кој било. Кога ќе ги средам овие двајца, Вајлдер и Џошуа, сакам да видам голем договор од ESPN“.

Според сегашните процени, Фјури моментално тежи околу 50 милиони долари. Само за споредба, богатството на Флојд Мејведер се проценува на околу 650 милиони, иако во кариерата има заработено повеќе од милијарда долари.

URL
реклама

Времеплов: Каде е, што прави најубавата собирачка на топчиња?

Read more

Следи нов Чернобил ако Азербејџан ги оствари заканите против Ерменија

Read more

Три хороскопски знаци во кои се раѓаат најголемите женкари

Read more

Словенија забрани работење на продавниците во недела и за празници – Кога кај нас вака?

Read more

Останати спортови

УФЦ ѕвездите Нина Ансароф и Аманда Нуњес добија ќерка

Read more

Куартараро ја врати предноста во Мото ГП по победата во Каталонија

Read more

Заврши „Европската фудбалска недела“ на Специјална олимпијада Македонија

Read more

Далас со златен гол ја врати надежта

Read more

Спорт

Вимблдон ќе се одржи во 2021 година без гледачи

Читај повеќе
  • play_arrow

Интер во голеада го совлада Беневенто

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите голови од Ла Лига во септември од 2006 до 2020 година

Читај повеќе

Првиот тест на Елмас е негативен

Читај повеќе

Алонсо импресиониран од напредокот на Рено

Читај повеќе

Пандев негативен и на вториот тест

Читај повеќе

Меси објави крај на „војната“ со Барселона: Се извинувам и ја преземам одговорноста

Читај повеќе

Олимпијакос, Динамо и Ференцварош ќе играат во ЛШ

Читај повеќе

Серена Вилијамс се повлече од Ролан Гарос

Читај повеќе