Фјури му испрати договор на Џошуа за борба на Вембли во септември

Тајсон Фјури со месеци го држи светот на врвниот бокс во некаква заложничка криза бидејќи не може да се договори за нов противник, иако во исто време јавно прозива разни борци, од ММА легендата Џон Џонс до Џанг Џилеј и Демпси Меккин.

Сега тој повторно се сврте кон сонародникот Ентони Џошуа бидејќи тоа е „борба што сите сакаат да ја гледаат“, вклучително и самиот Фјури.

Фјури тврди дека тој веќе му го испратил договорот и сè што треба да направи Џошуа е да го потпише.

„Пред неколку дена му испратив договор на Ентони Џошуа за борба во септември на Вембли. Тоа е борба која сите сакаат да ја видат, вклучително и јас. Еј Џеј, ајде да му дадеме на светот она што сите сакаат да го видат", изјави Фјури, кој моментално не преговара ниту со Олександр Усик, со кого требаше да се бори за обединување на сите појаси, но дојде до негодување во распределбата на парите.

Но, Џошуа веќе договорил борба со Дионтеј Вајлдер во декември и наводно размислува за полесна загревачка борба во текот на летото. Сепак, не е невозможно Џошуа да го откаже договорот бидејќи би заработил неспоредливо повеќе од борбата со Фјури.

реклама

Експертите предупредуваат: Летниот одмор на Медитеранот може да стане опасен по здравјето

Read more

Доаѓа невреме: Пороен дожд и грмежи, силен ветер и град попладнево ќе ја зафатат Македонија

Read more

Историски резил во францускиот парламент

Read more

5 симптоми кои укажуваат на проблеми со црниот дроб

Read more

Останати спортови

Погачар трет пат во кариерата победи на Тур де Франс

Read more

Тајсон: Зависник сум, повеќе би сакал да живеам краток живот во слава, отколку долг живот во „мрак“

Read more

Невидена снимка: Што му рекол Хабиб на Конор додека го давеше во познатата борба?

Read more

Брутално: Англичанец нокаутираше Хрват за 28 секунди

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Досуден еден од најбизарните пенали: Со втора топка спаси гол

Читај повеќе

ФФМ: Само на капитените на тимовите ќе им биде дозволено да комуницицираат со судиите

Читај повеќе
  • play_arrow

Песната на Енцо против Французите стана хит за навивачите на Ривер Плејт

Читај повеќе

Како Барса планира да заштеди 26 милиони евра на Левандовски?

Читај повеќе
  • play_arrow

Погачар трет пат во кариерата победи на Тур де Франс

Читај повеќе

Крос за ситуацијата од последниот меч во кариерата: Се воздржував до денес

Читај повеќе
  • play_arrow

Еврогол на Бабунски на дебито за Данди Јунајтед

Читај повеќе

Capology ги објави платите на сите играчи во Премиер лигата

Читај повеќе
  • play_arrow

Вучиќ за американскиот Дрим Тим: Тешко е да се игра против тие ѕверови

Читај повеќе