Фјури откачи бидејќи никој не сака да се бори со него

Тајсон Фјури збесна на својот Instagram профил откако сфати дека не може да најде противник за следната борба.

 

Шампионот на WBC во тешка категорија, Тајсон Фјури, веќе некое време не може да ја закаже својата следна борба во боксерскиот ринг, што предизвика гнев кај Британецот.

Предизвика активност на неговиот  Instagram профил каде објави неколку видеа во кои ги спомна Олександр Усик, Ентони Џошуа, Енди Руиз и Џилеј Џанг.

„Ќе ги нокаутирам сите овие момци и подготвен сум да се борам. Не сум се борел од декември, но тоа не е моја вина. Сакав да се борам со џуџето Усик, но тој не сакаше да се бори“, започна бесниот Фјури, а потоа продолжи да „решета“.

„Се обидов да договорам меч против Ентони Џошуа, но и тој не сака да се бори. Се обидувам да се борам со сите, Енди Руиз побара 20 милиони долари. Лудо копиле, не знам кој ќе му даде толку. Кој е достапен? Можеби Џилеј Џанг? Подготвен сум да се борам со секого, во секое време, секаде. Едвај чекам да се борам со Усик, Еј Џеј, кој и да е. Ќе ве растурам, јас сум најјакиот тип во светот“, им порача на своите колеги боксери.

Меѓу другите, тој го спомна и подкастерот Џо Роган, кој во една од своите емисии спомна дека Британецот нема да може да му парира на Џон Џонс во ултимејт фајт октагон. Не требаше многу време за провокативен одговор до шампионот на УФЦ во тешка категорија.

„Еј, Тајсон. Изгледа Џо те чепна кадешто те боли. Ќе признаам дека си недопирлив во рингот, но да не го мешаме тоа со тоа што би се случило кога би стапнал во мојот кафез. Ако сакаш да решиш некои од твоите прашања, јави се кај Дејна. Ќе ти помогнам“, изјави Џонс, кој се обидува да го доведе Фјури во организацијата на УФЦ, алудирајќи на првиот човек на организацијата – Дејна Вајт.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Tyson Fury (@tysonfury)

реклама

Направете брз тест со ладна вода и дознајте дали имате здраво срце

Read more

Неделен хороскоп од 29 мај до 4 јуни: Што ви предвидуваат ѕвездите?

Read more

Сирена – секс поза што прави чуда за мажите со мал пенис

Read more

По три месеци - ниту трага, ниту глас од внукот на Љубе Бошкоски

Read more

Останати спортови

Фјури му испрати договор на Џошуа за борба на Вембли во септември

Read more

Миленкоски: Одбојкарите се подготвени за стартот на Европската златна лига

Read more

ОФМ ги отвора вратите: Бесплатен влез за мечевите на Македонија во Европската лига

Read more

Фјури откачи бидејќи никој не сака да се бори со него

Read more
 

Спорт

Официјално: Почетино е новиот менаџер на Челси

Читај повеќе

Во Англија не го сакаат, но: Калчо гигантите се тепаат за Мегваер

Читај повеќе

Ѓоковиќ напиша на камерата: Косово е срцето на Србија. Стоп за насилството

Читај повеќе
  • play_arrow

Ѓоковиќ успешно стартуваше на Ролан Гарос

Читај повеќе

Пиоли: Милан мора да се засили за да биде конкурентен

Читај повеќе

Го нема Лева - нема голови: Никој не постигна ни 20 гола во Бундеслигата

Читај повеќе
  • play_arrow

7 најлоши фудбалски позајмици на сите времиња

Читај повеќе

Голманот на ПСЖ приклучен на апарати откако падна од коњ

Читај повеќе

Додека ПСЖ славеше титула, Нејмар играше покер  - пријавил дека е повреден

Читај повеќе