Флојд Мејведер доби доживотна забрана да купува во Bugatti 

Поранешниот американски боксер Флојд Мејведер Јуниор (44) се најде на црната листа на познатиот производител на автомобили Bugatti откако направи неверојатен потег и доби забрана да ги купува нивните возила.

Американецот отсекогаш делувал опседнат со пари, поради што го добил прекарот Money за време на блескавата кариера во рингот каде што помина непоразен во 50 борби.

Неговото богатство се проценува на повеќе од 1,2 милијарди долари, а често се фали во јавноста со своите пари, автомобили, скапи часовници и накит, а често бил и мета на критичарите.

Сепак, постои една работа на која Мејведер не се гордее, нешто за што се исмејуваат. Иако има голема колекција на автомобили, Мејведер повеќе не смее да купува автомобили Bugatti. Причината е што компанијата го стави боксерот на црната листа.

Bugatti уште од самиот почеток му даваше посебен третман и привилегии како ВИП клиент, но сето тоа се промени кога му ставија доживотно вето откако дознаа дека Мејведер продал еден од автомобилите за многу повеќе пари отколку што го купил.

Сега кога веќе ја нема поддршката од Bugatti, Мејведер реши да започне со промоција на еден од нивните главни конкуренти - Lamborghini. Неколку пати е виден како вози автомобили од овој бренд, покажувајќи ги Lamborghini возилата кои моментално ги поседува.

реклама

Авто новости

Едноставен трик за побрзо да ја одмрзнете шофершајбната

Read more

Секој купувач на Jaguar добива уште еден бесплатно, но под еден услов

Read more

Mercedes ја претстави најмоќната S класа во историјата

Read more

Се продава црвениот Mercedes на Марадона: Малку користен, исклучително сочуван

Read more
 

Автомобили

  • play_arrow

Едноставен трик за побрзо да ја одмрзнете шофершајбната

Читај повеќе

Секој купувач на Jaguar добива уште еден бесплатно, но под еден услов

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Mercedes ја претстави најмоќната S класа во историјата

Читај повеќе
  • filter

Се продава црвениот Mercedes на Марадона: Малку користен, исклучително сочуван

Читај повеќе
  • filter

Munro Mk_1 е електричен SUV со 375 КС

Читај повеќе

Австрија сака на возачите да им се одземаат автомобилите поради брзо возење

Читај повеќе
  • filter

Volkswagen ја претстави втората генерација на електричниот ID.3

Читај повеќе

Историски пресврт: Volkswagen повеќе не е најпродаван во Кина

Читај повеќе

Совети за возачи: Што не смеете да правите во услови на магла?

Читај повеќе