Флојд Мејведер доби доживотна забрана да купува во Bugatti 

Поранешниот американски боксер Флојд Мејведер Јуниор (44) се најде на црната листа на познатиот производител на автомобили Bugatti откако направи неверојатен потег и доби забрана да ги купува нивните возила.

Американецот отсекогаш делувал опседнат со пари, поради што го добил прекарот Money за време на блескавата кариера во рингот каде што помина непоразен во 50 борби.

Неговото богатство се проценува на повеќе од 1,2 милијарди долари, а често се фали во јавноста со своите пари, автомобили, скапи часовници и накит, а често бил и мета на критичарите.

Сепак, постои една работа на која Мејведер не се гордее, нешто за што се исмејуваат. Иако има голема колекција на автомобили, Мејведер повеќе не смее да купува автомобили Bugatti. Причината е што компанијата го стави боксерот на црната листа.

Bugatti уште од самиот почеток му даваше посебен третман и привилегии како ВИП клиент, но сето тоа се промени кога му ставија доживотно вето откако дознаа дека Мејведер продал еден од автомобилите за многу повеќе пари отколку што го купил.

Сега кога веќе ја нема поддршката од Bugatti, Мејведер реши да започне со промоција на еден од нивните главни конкуренти - Lamborghini. Неколку пати е виден како вози автомобили од овој бренд, покажувајќи ги Lamborghini возилата кои моментално ги поседува.

реклама

Ослиќ – како влијае на организмот најпопуларната славска риба?

Read more

Добитник на лото се откажа од 37 милиони евра, причината е потресна

Read more

5 хороскопски парови кои ќе се заљубат во 2024 година

Read more

Ременски за убиената Вања: Таткото прв знаел дека нема да може да се изврши изнудата, Вања била задушена и станала неупотреблив заложник

Read more

Авто новости

Пет автомобили кои нема да ја дочекаат 2024 година

Read more

Mercedes има ново спортско купе: Дебитираше CLE 53

Read more

Dacia Duster не се откажува од моторите со внатрешно согорување

Read more

Првиот електричен автомобил на Xiaomi влезе во производство

Read more
 

Автомобили

Пет автомобили кои нема да ја дочекаат 2024 година

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Mercedes има ново спортско купе: Дебитираше CLE 53

Читај повеќе

Dacia Duster не се откажува од моторите со внатрешно согорување

Читај повеќе

Првиот електричен автомобил на Xiaomi влезе во производство

Читај повеќе
  • play_arrow

Жената без која Mercedes каков што го знаеме немаше да постои

Читај повеќе

Зимски дилеми за возачите: Што е мит, а што вистина?

Читај повеќе

Пресвртница: Теренците ги „прегазија“ сите останати

Читај повеќе

Свиркач од Tesla: Самовозечките автомобили не се доволно безбедни за јавните патишта

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Што сè може да направи новиот Cybertruck?

Читај повеќе