Флојд Мејведер знае да даде бакшиш: По 300 долари за цел персонал

Флој Мејведер сака да покажува колку е богат и колку пари заработил во текот на неговата легендарна боксерска кариера.

Иако е познат по тоа што се фали со парите и луксузите кои си ги дозволува, Мејведер знае и да почести, а тоа го покажа со прекрасен гест во еден ресторан во Лас Вегас.

Сите вработени во кујната на ресторанот за морска храна Catch во Лас Вегас лично добиле бакшиш од 300 долари од Мејведер кој бил презадоволен од услугата за неговото друштво од 16 луѓе.

„Лично им се заблагодари на сите. Готвачите беа пресреќни“, вели вработен во ресторанот кој додаде дека Мејведер славел роденден на блиска личност.

Можеби со ваквиот потег Мејведер сака да си ја подобри репутацијата како муштерија во Градот на гревот. За потсетување, во 2014 година келнерка во Hard Rock се пожали дека шампионот не оставил „ни цент“ на сметка од 25.000 долари во која биле вклучени 200 порции пилешки крилца и 20 шишиња шампањ.

За волја на вистината, претставници на Hard Rock подоцна јавно ги негираа таквите тврдења на келнерката.

реклама

ДИК: Членовите на избирачките одбори ќе добијат за 100% повисок надоместок

Read more

Virgin Galactic и Rolls Royce претставија надзвучен авион

Read more

Потресна снимка од Бејрут: Невеста позира во венчаница во момент на експлозијата

Read more

Фотошоп магија: Холивудските ѕвезди позираат со нивните најпознати ликови

Read more

Чек дис аут

Петгодишно момче пливаше со најголемата ајкула во светот

Read more

Автомобил од буквално 1 коњска сила

Read more

Пред и потоа: Прекрасни трансформации само со промена на фризурата

Read more

Минал 15 километри закачен на шофершајбна од камион

Read more

Магазин

  • filter

Поглед во луксузниот дом на Џенифер Лоренс, вреден 10 милиони долари

Читај повеќе
  • filter

Virgin Galactic и Rolls Royce претставија надзвучен авион

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои најлесно ги освојуваат женските срца

Читај повеќе

Во Канада за една година 25.000 обиди за самоубиство

Читај повеќе

Пет грешки во сексот поради кои изгледате како почетник

Читај повеќе
  • play_arrow

Здрав предизвик: Како да ја убиете зависноста од шеќер?

Читај повеќе
  • play_arrow

Петгодишно момче пливаше со најголемата ајкула во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 локации во Шпанија кои мора да се посетат

Читај повеќе
  • play_arrow

Потресна снимка од Бејрут: Невеста позира во венчаница во момент на експлозијата

Читај повеќе