Фоњини двапати го погоди Мело во меѓуножјето, па прослави поен

Иван Додиг и Марсело Мело се пласираа во полуфиналето на машките парови на АТП турнирот од Мастерс 1000 серијата во Индијан Велс откако во четвртфиналето ги победија Италијанците Фабио Фоњини и Лоренцо Сонего.

Во текот на мечот беа видени две непријатни ситуации за бразилскиот тенисер, двете по заслуга на Фоњини.

Мело двапати беше погоден во меѓуножјето. Првиот пат во вториот гем на мечот, а вториот пат во деветтиот гем на вториот сет по што веројатно и самиот зачуден како може тоа да се случи, Фоњини подигна стисната тупаница во воздух и со насмевка тргна да го прослави поенот.

Додиг и Мело во полуфиналето ќе се сретнат со Џон Пирс и Филип Полашек.

Remote video URL
реклама

Не простуваат лесно: Хороскопски знаци кои најдолго се лутат

Read more

Клуни одбил 35 милиони долари за еднодневно снимање реклама

Read more

Знаци што покажуваат дека старата љубов уште ве нема преболено

Read more

Првата студија покажа: Омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат по природен пат

Read more

Тенис

Дејвис куп: Србија против Хрватска во полуфинале

Read more

Пакула: Не го уценуваме Ѓоковиќ, сакаме да ја заштитиме заедницата

Read more

Гонзалес: Ѓоковиќ ќе ги сруши сите рекорди, но нема да биде GOAT

Read more

Медведев: Ѓоковиќ треба да чести вечера

Read more
 

Спорт

Пелистер во топ 10 најлоши во Европа сезонава

Читај повеќе

Занети: Меси никогаш не беше блиску до Интер

Читај повеќе

Емил Павлов: Сонот ми е за две години да ја освојам титулата светски првак

Читај повеќе
  • play_arrow

Клиперс подобри од Лејкерс во дербито, Голден Стејт го разби Феникс

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали Северна Кореја навистина тврди дека има освоено Мундијал?

Читај повеќе

Почина легендата на ФК Партизан, Момчило Вукотиќ

Читај повеќе

Поранешна УФЦ шампионка претепана од ММА борач, гола избегала од хотелска соба

Читај повеќе
  • play_arrow

Мемфис запиша највисока победа во историјата на НБА

Читај повеќе
  • play_arrow

Спектакл на Олд Трафорд: Триумф на „Црвените ѓаволи“ во режија на Роналдо

Читај повеќе