Forbes ги прогласи највредните спортски клубови

Forbes и годинава објави листа со највредни спортски клубови во светот, а петта година по ред на прво место е екипата Далас Каубојс, чија вредност се проценува на 5,5 милијарди долари.

Потоа следи бејзбол тимот на њујоршките Јенки со пет милијари, а потоа три НБА клубови: Никс (4,6 милијарди долари), ЛА Лејкерс (4,4) и Голден Стејт Вoриорс (4,3 милијарди).

Три европски фудбалски клубови се меѓу првите десет на листата на Forbes – Реал Мадрид со 4,24 милијарди, Барселона со четири милијарди и на 10. место е Манчестер Јунајтед со 3,8 милијарди долари. 

реклама

Измерени повеќе од 15.000 пениси: Кој е златниот просек?

Read more

Катапулт поза: Повеќекратен оргазам за неа, дрска игра за него

Read more

Три работи за кои не треба да размислувате во креветот

Read more

Зошто зажалив што ја изгледав цела сезона на „Emily in Paris“?

Read more

Останати спортови

Франческа Софија Новело, поубавата половина на Валентино Роси

Read more

Дали 16-годишна девојка е новата ММА ѕвезда?

Read more

Роналдо со поддршка за Хабиб: Секако дека мојот брат ќе победи

Read more

Валентино Роси позитивен на коронавирус

Read more

Спорт

  • filter

Среќен роденден, Пеле

Читај повеќе
  • filter

Франческа Софија Новело, поубавата половина на Валентино Роси

Читај повеќе

Зидан: Гостувањето на Камп Ноу е најдоброто нешто за нас во моментов

Читај повеќе

Нов позитивен играч во Металург, целиот тим оди во изолација

Читај повеќе

Расизам: Новинар го навреди асот на Барса

Читај повеќе

Фудбалерите напредуваа едно место на светската ранг листа

Читај повеќе

Конте: Ова не може да се споредува со киксот лани против Славија

Читај повеќе
  • play_arrow

Шампионот Баерн шампионски, Шахтар триумфално низ Мадрид

Читај повеќе

Елмас и понатаму позитивен на корона, го пропушта дуелот со АЗ

Читај повеќе