Формула 1 објави ново драматично видео од судирот помеѓу Хамилтон и Верстапен

Ф1
Д.Л.
/ 14.09.2021 / 23:10

Формула 1 објави ново застрашувачко видео од судирот помеѓу Луис Хамилтон и Макс Верстапен во Монца.

URL

Со камерата од 360 степени монтирана на предниот дел на болидот на Хамилтон, можно е да се види како седумкратниот првак беше блиску до катастрофа.

Инаку, Холанѓанецот ќе добие казна од три позиции на трката за Големата награда на Русија откако ФИА го обвини за инцидентот и покрај тоа што Хамилтон остана неказнет, откако неговиот очајнички потег во Силверстон го предизвика нивниот последен инцидент.

реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Британците панично купуваат гориво, бензинските пумпи останаа без залихи

Read more

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Ф1

Фетел: Кога заврна, трката се претвори во лотарија

Read more

Јубилејна стота победа во Формула 1 за Луис Хамилтон

Read more

Норис ја освои пол-позицијата за ГН на Русија

Read more

Формула 1 ќе го напушти четиридневниот формат на ГН на Монако

Read more
 

Спорт

Објавени платите во Милан, Ибра убедливо на врвот

Читај повеќе
  • play_arrow

Мурињо: Судијата и ВАР уништија фантастично дерби

Читај повеќе
  • play_arrow

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Читај повеќе
  • play_arrow

Усик му ги врати појасите на Џошуа по шокантниот пораз

Читај повеќе

Ферги: Враќањето на Роналдо беше како Цезар да влегува во Рим

Читај повеќе

Строгите навики на Левандовски: Сите оброци ги почнува со десерт

Читај повеќе

Фетел: Кога заврна, трката се претвори во лотарија

Читај повеќе

Јубилејна стота победа во Формула 1 за Луис Хамилтон

Читај повеќе

Фернандеш со порака до навивачите на Јунајтед по поразот од Астон Вила

Читај повеќе