Автомобили

filter

Поглед во новата верзија на електричната Cupra Born

Три години по своето деби, Cupra најавува нова и малку подобрена верзија на Born.
Read more
filter

Поглед во подобрениот Aston Martin Vantage

Aston Martin Vantage е значително подобрен за моделската 2025 година, а покрај новиот изглед, доби значително зголемување на моќта и е доказ дека деновите на возбудливи спортски автомобили со мотори со внатрешно согорување не се нешто на минатото.
Read more
filter

Здраво, Mustang!

Mustang, спортска икона од неговото лансирање во 1964 година, сега претрпе значителен редизајн. Mustang од европски спецификации ќе се нуди како купе и кабриолет, со минимални визуелни разлики.
Read more
filter

Први фотографии од најмоќниот сериски Golf

Од 2002 година, R е ознака за најмоќните и најпрестижните верзии на Golf.
Read more
filter

Поглед во тјунираното Porsche 911 Turbo S

Специјалистот за тјунирање на Porsche автомобили, компанијата TechArt, дојде на салонот во Токио со својата најнова верзија на моделот 911 Turbo S.
Read more
filter

Alfa Romeo Giulia QV Racing Edition е ретка Ф1 специјалност

Ретка копија на моделот Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio Racing Edition ќе биде продадена на аукција на 31 јануари, а новиот сопственик се очекува да издвои цена меѓу 70.000 и 90.000 евра.
Read more
filter

Црносиниот McLaren 720S Spider од сите агли

McLaren 720S Spider се покажа како доста популарен изминативе годините, а некои сопственици решија да ги модифицираат своите примероци за да ги направат попосебни и уште повпечатливи.
Read more
filter

Mercedes CLE 53 од секој агол

Новиот модел доаѓа со 3.0-литарски турбополнач во линија „шест“ потпомогнат од „благ“ хибриден систем.
Read more
filter

Поглед во новата Supra на Toyota

Шарениот потсетник на Toyota за тркачката Supra GT4, која до сега е направена во 100 примероци, се нарекува GR Supra GT4 100th Edition Tribute и ќе се нуди само на купувачите во Европа.
Read more
filter

Поглед во Cybertruck на Tesla

Конечно Tesla до своите клиенти ги достави првите примероци од долгочекуваниот Cybertruck, најавен уште во 2019 година.
Read more
filter

Dacia Duster 2024 од секој агол

Романскиот теренец влегува во третата генерација, која носи одредена софистицираност, но сепак се фокусира на основите за да остане достапен и конкурентен наспроти своите фенси, поскапи ривали.
Read more
filter

MG XPower SV е луд англо-италијански микс со светла Punta II и V8 мотор од Mustang

Со каросерија од јаглеродни влакна, SVT Mustang Cobra со погон V8 и изграден во шест фабрики, MG XPower SV беше еден од најлудите спортски автомобили произведени од MG.
Read more
реклама

Неделен хороскоп од 26 февруари до 3 март: Голема трансформација за еден знак

Read more

Како се чисти загорено дно на пегла со таблета парацетамол?

Read more

Починат маж пронајден на улица во Скопје

Read more

Полната Месечина викендов ќе донесе промени во кариерата за 5 знаци

Read more