Автомобили

filter

МЕГА галерија: Новиот Lamborghini Urus S

Lamborghini го претстави разубавениот Urus во август на Пебл Бич во помоќна верзија Performante, меѓутоа, вистинскиот наследник на многу популарниот Super SUV во неговата основна форма е новата S верзија.
Read more
filter

Поглед во тјунираниот Mercedes-AMG G63 Pickup со 900 KS

Brabus го претстави својот нов тјуниг проект, Mercedes-AMG G63, кој отиде многу подалеку од типичните надградби.
Read more
filter

Поглед во убавецот McLaren 720S

McLaren 720S е аеродинамично ремек-дело благодарение на Prior Design кој подготви нови компоненти специјално наменети за овој автомобил. Компонентите го прават многу поагресивен, а не се направени од јаглерод, туку од фиберглас.
Read more
filter

Поглед на Alpina XB7 од сите агли

BMW го претстави обновениот модел X7 во април годинава, а буквално неколку часа подоцна Alpina ја покажа својата верзија на големиот SUV.
Read more
filter

Daimler претстави е-камион со домет до 500 километри

Производителот на комерцијални возила Daimler Truck претстави електричен камион со автономија на возење од околу 500 километри и батерија што брзо се полни, соопшти компанијата на саемот IAA Transportation во Хановер.
Read more
filter

МЕГА галерија: Погледнете го Ferrari Purosangue од сите агли

По долгогодишно исчекување, конечно ја видовме премиерата на Ferrari Purosanguе, модел со два реда седишта, два пара врати и зголемено растојание од подлогата.
Read more
filter

Поглед во суперспортската Utopia на Pagani

Utopia, во чест на книгата на Томас Мор од 1512 година, е името на новиот суперспортски автомобил на италијанската компанија Pagani. Ќе бидат произведени 99 примероци, а цената засега е непозната.
Read more
filter

Jeep го претстави целосно електричниот Avenger за Европа

Jeep ја открива следната фаза од офанзивата за целосно електрични модели во својата потрага да стане глобален лидер во сегментот SUV со нула емисии.
Read more
filter

Shelby го претстави GT500 Code Red, развива 1.300 КС

Shelby American за прв пат произведе сериска верзија на еден од своите експериментални автомобили, Shelby GT500 Code Red.
Read more
filter

Поглед во бетмобилот FZero со 1.169 КС

Новозеландската компанија Rodin Cars го претстави својот хиперавтомобил наречен FZero.
Read more
filter

Поглед во тјунираниот BMW M3 Competition со 641 КС

Германскиот тјунер Manhart се дофати до најновиот модел BMW M3 Competition и врз основа на него го создаде својот уникатен MH3 GTR.
Read more
filter

МЕГА галерија: Škoda Enyaq претворена во практичен кампер

Филијала на Škoda во Велика Британија најде начин дополнително да ја зголеми практичноста на Enyaq со претворање на електричниот теренец во кампер.
Read more
реклама

Лукот не е здрав за секого: Голем ризик за дури 4 групи луѓе

Read more

Večernji list: Македонската Струга е историско место за хрватскиот фудбал

Read more

Кои луѓе не смеат да пијат кафе?

Read more

Што е стрептококна инфекција од групата А, опасна за децата?

Read more