Автомобили

Крај на една ера: Volkswagen го прекина производството на легендарната Буба
filter

Крај на една ера: Volkswagen го прекина производството на легендарната Буба

Како и што беше најавено, Volkswagen го прекина производството на еден од најпознатите модели во светот, легендарната Буба.
Read more
Puma се враќа: Ford го претстави новиот компактен кросовер
filter

Puma се враќа: Ford го претстави новиот компактен кросовер

Некогаш моделот Ford Puma беше мало и паметно дизајнирано купе со погон на предните тркала, а сега се враќа на пазарот во малку изменето и подобрено издание.
Read more
Новиот Porsche Cayman GT4 царува на асфалтот
filter

Новиот Porsche Cayman GT4 царува на асфалтот

Зад името Cayman GT4 и Spyder се крие двоецот на на Porsche од серијата 718, кој е придвижуван од централно сместен атмосферски 4-литарски шестцилиндричен мотор препознатлив за серијата boxer на германскиот производител.
Read more
Низ фотографии: Mini слави 60 години постоење
filter

Низ фотографии: Mini слави 60 години постоење

Иако е автомобил кој е синоним за 60-тите, Mini во текот на годините изгради имиџ како „возило за сите времиња“.
Read more
BMW ја претстави најмоќната верзија на Series 8
filter

BMW ја претстави најмоќната верзија на Series 8

Покрај стандардната верзија на Series 8, BMW од денеска во својата понуда ќе ја има и верзијата Competition, која пристигнува на пазарот со мотор од 625 коњски сили.
Read more
Skopje Classic Day: Олдтајмери и мотоцикли од шест држави
filter

Skopje Classic Day: Олдтајмери и мотоцикли од шест држави

Над 50 олдтајмери и 30 класични мотоцикли постари од 35 години ќе бидат изложени денеска на меѓународата манифестација „Skopje Classic Day” што втора година по ред ја организира клубот „Gentleman’s Crew”.
Read more
Живот на тркала: Најубавите трансформации на комбиња и автобуси
filter

Живот на тркала: Најубавите трансформации на комбиња и автобуси

Дали некогаш сте помислувале да го оставите овој предвидлив, консумеристички начин на живеење и да тргнете на бескрајно патување на светот, живеејќи на четири тркала?
Read more
Најинтересното од Саемот за автомобили во Женева
filter

Најинтересното од Саемот за автомобили во Женева

Овие модели на автомобили, покрај необичниот изглед, нудат идеи за решавање на многу проблеми поврзани со градскиот метеж и загадувањето на воздухот.   Станува збор за летачки автомобил, такси на ид
Read more
Спортските „ѕверки“ на Саемот за автомобили во Женева
filter

Спортските „ѕверки“ на Саемот за автомобили во Женева

McLaren, Ferrari, Lamborghini… посебно место на Саемот за автомобили во Женева им е посветено на спортските модели. Нивните коњски сили се над 500, максималната брзина им е над 300 км/ч, а цените се бројат во стотици илјади евра.
Read more
Lamborghini Huracan Evo Spyder пристигнува на Саемот во Женева
filter

Lamborghini Huracan Evo Spyder пристигнува на Саемот во Женева

Автомобилскиот Саем во Женева започнува на 7 март, а на него се очекува да се појават многу нови модели од врвните автомобилски производители.
Read more
Најмоќниот и најбрз Audi Q8 досега
filter

Најмоќниот и најбрз Audi Q8 досега

По дизелската увертира на моделот Q8 за купувачите од европскиот континент, сега германската компанија Audi ја претстави и адекватната турбобензинска алтернатива, која е најмоќна и најбрза изведба на овој модел досега.
Read more
Специјалниот Bugatti Chiron Sport „110 Ans Edition“
filter

Специјалниот Bugatti Chiron Sport „110 Ans Edition“

Францускиот производител на суперавтомобили Bugatti годинава одбележува 110 години од основањето на компанијата, и по повод овој јубилеј ќе ја претстави специјалната верзија на моделот Chiron, наречена „110 Ans Edition“.
Read more
реклама

Пет розови фламинга во посета на Преспанското Езеро

Read more

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Приведен малолетникот кој потпалуваше шума на Tik-Tok

Read more

Костовски: Правдата за стечајот на „Еуростандард банка“ ќе ја барам надвор од земјата

Read more