Спорт

Победата на Македонија над Украина низ објектив
filter

Победата на Македонија над Украина низ објектив

Македонските ракометари синоќа во тешка и неизвесна битка ја остварија првата победа на ЕУРО 2020 откако со 26:25 ја совладаа Украина.
Read more
Како прославија новите светски шампиони?
filter

Како прославија новите светски шампиони?

Фудбалерите на Ливерпул направија необична галерија позирајќи со пехарот освоен на Светското клупско првенство во Катар.
Read more
Доделувањето на Златна топка 2019 низ фотографии
filter

Доделувањето на Златна топка 2019 низ фотографии

Лионел Меси ја освои Златната топка за Најдобар фудбалер за 2019 година, според гласовите на 175 спортски новинари од целиот свет. Ова е шеста Златна топка за Меси.
Read more
Како ѕвездите на НХЛ се маскираа за Ноќта на вештерките?
filter

Како ѕвездите на НХЛ се маскираа за Ноќта на вештерките?

Хокејарите од клубовите кои настапуваат во американската НХЛ буквално го обажуваат празникот Ноќта на вештерките.
Read more
Како Русите му оддадоа почит на Лев Јашин?
filter

Како Русите му оддадоа почит на Лев Јашин?

Московски Динамо во неделата играше дома против Краснодар, а натпреварот мина во знак на Лев Јашин чиј роденден е два дена подоцна.
Read more
Фудбалерите ги почнаа подготовките за Словенија
filter

Фудбалерите ги почнаа подготовките за Словенија

Нашата фудбалска репрезентација синоќа го одржа првиот тренинг како дел од кратките подготовски пред клучниот квалификациски дуел во четврток против Словенија.
Read more
Најдобрите моменти од Светското првенство во ритмичка гимнастика
filter

Најдобрите моменти од Светското првенство во ритмичка гимнастика

Повеќе од 300 гиманстичари од 61 земја учествуваа во светското првенство во ритмичка гимнастика.
Read more
Нејмар му донесе победа на ПСЖ
filter

Нејмар му донесе победа на ПСЖ

Екипата на ПСЖ оствари победа на гостувањето кај Лион. Единствениот погодок го постигна Бразилецот Нејмар, со што потврди дека се врати во форма. Со победата против Лион, ПСЖ го врати првото место на табелата.
Read more
Како изгледаше триумфот на македонските одбојкари среде Словенија?
filter

Како изгледаше триумфот на македонските одбојкари среде Словенија?

Ко-домаќинот на ЕУРО 2019 за првпат ја почувствува горчината на поразот и тоа пред својата публика откако беше немоќен пред расположените македонски одбојкари.
Read more
Одбојкарите ја средија Белорусија за историска прва победа на ЕУРО
filter

Одбојкарите ја средија Белорусија за историска прва победа на ЕУРО

Фантастична партија на репрезентацијата на Македонија против Белорусија за прва историска победа на дебитантскиот настап на едно ЕУРО.
Read more
Шпанска кошаркарска сказна среде Кина
filter

Шпанска кошаркарска сказна среде Кина

Шпанците синоќа станаа светски шампиони во кошарка откако во финалето ја совладаа Аргентина. И знаеја како да прослават на кинескиот паркет.
Read more
Одбојкарите немоќни против европскиот шампион Русија
filter

Одбојкарите немоќни против европскиот шампион Русија

Македонската одбојкаркска репрезентација играњето на ЕУРО 2019 го зачини и со дуел против актуелниот европски шампион Русија.
Read more
реклама

Глетка од која застанува здивот: Диви коњи трчаат на Пелистер

Read more

Комисијата за заразни болести денеска на состанок за следните чекори за рестрикциите

Read more

СЗО препорача да се носи маска, но потребно е да биде трислојна за да ве штити од COVID-19

Read more

Четиригодишно дете почина по пад од трактор

Read more