Спорт

filter

Среќен роденден Горан Пандев

На денешен ден е родена најголемата македонска фудбалска ѕвезда на денешницата, Горан Пандев.
Read more
filter

Маски - новата задолжителна опрема во фудбалскиот свет

Пандемијата со коронавирусот му даде нов имиџ и на фудбалот. Сега, фудбалерите обавезно носат и маска која веќе стана навика.
Read more
filter

Среќен роденден, Мајк Тајсон

Поранешниот американски боксер Мајк Тајсон е роден на 30 јуни 1966 година. Шампионската титула во тешка категорија ја држеше од 1987 до 1990 година.
Read more
play_arrow

Севиљано за Севиља, Ла Лига се разбуди

Со дербито на градот Севиља конечно продолжи сезоната во најдобрата шпанска лига.
Read more

Државата ќе ги покрива придонесите на плата на новинарите и медиумските работници

Државата стопроцентно ќе ги покрива придонесите на плата на вработените во медиумите и медиумските куќи, телевизиите, радиодифузерите, печатените медиуми, како и електронските интернет портали, информираа денеска на прес-конференција вицеп
Read more
filter

Како професионалните спортисти тренираа во карантин?

Професионалните спортисти и олимпијци ширум светот продолжија да тренираат и во карантин, во домашни услови.
Read more
filter

Бундесфудбалот во корона низ објектив

Необични и чудни фотки од натпреварите пред празни трибини. Играчи на клупа со заштитни маски, прославување голови без прегрнување, славење победа со замислени навивачи.
Read more
filter

Покрај Гоце и Тито, сите ја забораваат трагедијата на Торино

Денеска е денот кога заминале два големи лика од македонската историја: Гоце Делчев и Јосип Броз Тито.
Read more
Вежбање од дома: Спортистите се снаоѓаат како што умеат
filter

Вежбање од дома: Спортистите се снаоѓаат како што умеат

Во време на пандемија и социјално дистанцирање, спортистите од различни делови во светот вежбат од дома и се снаоѓаат како што умеат, за да ја задржат формата.
Read more
Навивачите на Баерн си поиграа со Милер во фотошоп
filter

Навивачите на Баерн си поиграа со Милер во фотошоп

Фудбалот е на пауза, но не и смислата за хумор на фудбалските клубови и навивачи.
Read more
Низ фотографии: Светското првенство во велосипедизам на патеки
filter

Низ фотографии: Светското првенство во велосипедизам на патеки

Во Берлин, Германија се одржа Светското првенство во велосипедизам на патеки, а Guardian објави галерија од најинтересните моменти од натпреварот.
Read more
Среќен роденден, Единсон Кавани
filter

Среќен роденден, Единсон Кавани

Уругвајскиот фудбалер Единсон Кавани денеска полни 33 години. Роден е на 14 февруари 1987 година во Салто, Уругвај. Има двајца постари браќа кои исто така се професионални фудбалери.
Read more
реклама

10 вежби за слабеење кои секој може да ги прави дома

Read more

Сенатот го поддржа Трамп: Едногласно гласаше за забрана на TikTok

Read more

КОВИД умор: Дали и вам ви е смачено од пандемијата?

Read more

200 нови случаи на коронавирус од 1.828 тестирања

Read more