Спорт

Израел - Македонија 1:1
filter

Израел - Македонија 1:1

Македонската фудбалска репрезентација синоќа избори бод на незгодното гостување кај Израел во Бершева во петтото коло од квалификациите за пласман на ЕУРО 2020.
Read more
Македонските фудбалери тренираа во Израел
filter

Македонските фудбалери тренираа во Израел

Македонската репрезентација го одржа првиот тренинг на израелска почва каде утревечер ќе го одигра петтиот квалификациски натпревар за пласман на ЕУРО 2020 против домаќинот Израел.
Read more
Фалкао го запали Истанбул
filter

Фалкао го запали Истанбул

Радамел Фалкао е најновото засилување на Галатасарај, а неговото пристигнување во Истанбул синоќа привлече илјадници навивачи кои му приредија неверојатен пречек уште на аеродромот.
Read more
Македонија У18 - Словачка У18 3:2
filter

Македонија У18 - Словачка У18 3:2

Македонските надежи до 18 години ја совладаа Словачка со 3:2 на турнирот во Чешка.
Read more
Пука сеир за Икарди откако Лукаку му ја зеде „деветката“
filter

Пука сеир за Икарди откако Лукаку му ја зеде „деветката“

Интернетот врие од сеир за Мауро Икарди откако штотуку дојдениот Ромелу Лукаку ја доби неговата деветка.
Read more
Ѓоковиќ ужива во романтичен одмор со сопругата во Шпанија
filter

Ѓоковиќ ужива во романтичен одмор со сопругата во Шпанија

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ е на заслужен одмор во Шпанија откако ја освои петтата титула на Вимблдон со победата над тениската легенда Роџер Федерер.
Read more
Дожд, крв и славје: Тур де Франс 2019 низ фотографии
filter

Дожд, крв и славје: Тур де Франс 2019 низ фотографии

Заврши уште едно издание на Тур де Франс. Победник за 2019 година е Еган Бернал, додека Калеб Еван го освои традиционалниот спринтерски финиш во Париз.
Read more
Најдоброто од светското првенство во синхронизирано пливање
filter

Најдоброто од светското првенство во синхронизирано пливање

Уметничкото синхронизирано пливање на Светското првенство во Јужна Кореја предизвика восхит кај публиката.
Read more
Серена Вилијамс и Енди Мареј одушевија на Вимблдон
filter

Серена Вилијамс и Енди Мареј одушевија на Вимблдон

32-годишниот Британец Енди Мареј и 37-годишната Американка Серена Вилијамс со резултат од 7-5, 6-3 ги победија Фабрис Мартин и Ракел Атаво. Вилијамс играше безмилосно, а заедно со Мареј ги одушевија посетителите на Вимблдон.
Read more
Што ако иконите на уметноста живееја во модерното општество?
filter

Што ако иконите на уметноста живееја во модерното општество?

Што ако наместо мултиталентиран уметник, Салвадор Дали беше модерен инфлуенсер опседнат со мода и стил? Или пак, наместо иновативен ликовен артист, Винсент Ван Гог реши да го шета светот заедно со неговата девојка?
Read more
Како Кристијано Роналдо го поминува летниот распуст?
filter

Како Кристијано Роналдо го поминува летниот распуст?

Фудбалската ѕвезда Кристијано Роналдо е на заслужен одмор по одличната сезона.
Read more
Секси навивачките на Копа Америка
filter

Секси навивачките на Копа Америка

Навивачите кои прават посебна атмосфера се составен дел на еден од најголемите фудбалски натпреварувања во светот, Копа Америка.
Read more
реклама

Америка е на раб на граѓанска војна, полицијата клекна пред демонстрантите

Read more

Објавено уште едно видео од бруталното однесување на полицијата кон Џорџ Флојд

Read more

Од другата страна на протестите: Моќни фотографии што мејнстрим медиумите не ги објавуваат

Read more

Околу 100 нови позитивни на COVID-19, се очекува состанок на Комисијата за заразни болести

Read more