Фото

filter

13 јуни 1943, загинал Кочо Рацин

Коста Солев Рацин е роден во 1908 година во Велес, а загинал во сè уште целосно неразјаснет и контраверзен несреќен случај на 13 јуни 1943 година на планината Лопушник во близина на партизанската печатница.
Read more
filter

Погледнете го Volkswagen T7 Multivan од секој агол

Германскиот производител ја претстави новата генерација на популарното комбе. Дизајнот на VW T7 Multivan се надоврзува на неговиот претходник Т6, кој се продава од 2015 година, а беше редизајниран на почетокот на 2019 година.
Read more
filter

Instagram убавица: Тејана Тејлор

Read more
filter

Како изгледаат безбедносните мерки за Г7?

Пред почетокот на Г7 самитот, околу 5.000 полицајци од Велика Британија пристигнаа во Корнвол.
Read more
filter

11 јуни 1955, 84 загинале во најсмртоносната трка на ФИА

Дури 84 луѓе загинале, а 120 биле повредени откако еден од тркачите на познатата трка 24 часа Ле Ман излетал од патеката и удрил директно во публиката.
Read more
filter

Како изгледаше помрачувањето на Сонцето низ светот?

Небесниот спектакл помрачување на Сонцето почна во канадската провинција Онтарио, па се пресели на Гренланд, па на Северниот Пол, а потоа и во Сибир.
Read more
filter

Петочен утрински тренинг во Букурешт

Забрзано се наближува недела и дебито против Австрија на Европското првенство, а македонските фудбалери и денеска со утрински тренинг во полна пареа се подготвуваа за големиот предизвик.
Read more
filter

10 јуни 1916, Арапите ја освоиле Мека од Османлиите

Арапското востание кренато само два дена претходно веднаш дало резултати откако Арапите ги победиле и избркале Османлиите од светиот град Мека.
Read more
filter

„Рисовите“ одработија утрински тренинг во Букурешт

Во добро расположение под букурешкото сонце македонските фудбалери одработија уште една тренинг сесија во рамките на подготовките за неделното огнено крштевање против Австрија.
Read more
filter

Instagram убавица: Емили Босак

Read more
filter

Несторовски го проследи денешниот тренинг во Букурешт

Фудбалската репрезентација на Македонија денеска го одржа вториот тренинг на стадионот „Арена Национала“ во Букурешт, а фудбалерите тренираат под будното око на нивниот повреден соиграч Илија Несторовски.
Read more
filter

9 јуни 1898, Кина го отстапила Хонгконг на Обединетото Кралство

Со договор помеѓу Лондон и Пекинг, Кина на Обединетото Кралство му го отстапила Хонгконг на 99 години.
Read more
реклама
На Анчелоти му се криви судиите па бара видеотехнологија

На Анчелоти му се криви судиите па бара видеотехнологија

Read more
Препораки на ДЗС за најавениот топлотен бран

Препораки на ДЗС за најавениот топлотен бран

Read more
Тиго Фајнанс – две години синоним за достапност и брзина во финтек индустријата

Тиго Фајнанс – две години синоним за достапност и брзина во финтек индустријата

Read more
„Skopje Calling“ одложен за септември

„Skopje Calling“ одложен за септември

Read more