Фото

filter

25 урнебесни фотографии од кучиња и мачки кои се „обидуваат“ да живеат заедно

Дека мачките се бестрашни, тоа го знаеме уште многу одамна. Сигурно сте виделе како мало маче се соочува со змија, крокодил, тарантула, но нивниот однос со кучињата е посебна приказна.
Read more
filter

Убавица на денот: Сиера Скај

Read more
filter

Изгорени јагуари и рептили: Беснеат пожари во Бразил

Областа Пантанал во Бразил е уништена од пожари кои со недели беснеат, уништувајќи сè пред себе.
Read more
filter

16 септември 1810, Мексиканците почнале војна за независност од Шпанија

Со биење на камбанаријата во локалната црква во градот Долорес, Мексиканците го означиле почетокот на вооружениот бунт против Шпанија.
Read more
filter

Знамињата во светот на знаковен јазик

Секое знаме во светот има и свој посебен опис на знаковниот јазик.
Read more
filter

Мајчинството низ иронични илустрации

Секој родител минува низ хумористични моменти во секојдневието со децата.
Read more
filter

Сониа, поубавата половина на Артуро Видал

Чилеанскиот фудбалер има девојка од Колумбија, земјата позната по победничките на Мис на светот. Сониа Исаса не е само обична убавица, таа се занимава со бодибилдинг и здрава исхрана, а нагалено ја викаат Ниа.
Read more
filter

(Не)случајна уметност: Портрети направени со смартфон во јавен превоз

Голем дел од нас кристат јавен превоз во нашите секојдневни животи. А не сфаќаме дека токму во секојдневието може да се роди најчистата уметност.
Read more
filter

15 септември 1822, Шамполион ги дешифрирал египетските хиероглифи

Францускиот ориенталист Жан-Франсоа Шамполион го направил можеби најважното откритие во египтологијата откако успеал да го дешифрира древното писмо на славната египетска цивилизација.
Read more
filter

Еротски колаж

Read more
filter

Победници на конкурсот за најдобри астро фотографии 2020

Ова се победниците и второпласираните во сите категории на конкурсот Insight Investment astronomy photographer of the year за 2020 година.
Read more
filter

Париската тепачка низ објектив

Read more
реклама

Времеплов: Каде е, што прави најубавата собирачка на топчиња?

Read more

Полната Месечина почнува денес: Што ќе му донесе на секој хороскопски знак?

Read more

Три генерации дизајнери споделија: Како се калеше македонската мода?

Read more

Хороскопски знаци кои најчесто ги изневеруваат своите партнери

Read more