„Франкенштајн“ на тркала

Некои се подготвени да ги направат најлудите работи за да бидат популарни на социјалните мрежи, а ова е една од порадикалните.

WhistlinDiesel е канал на YouTube специјализиран за акробации со автомобили, каде што самите автомобили обично добиваат предност.

Тие не се двоумат да „слупаат“ автомобил како Nissan Skyline GT-R, а нов Mercedes-AMG G63 заврши во мочуриште. Сега ѝ дојде редот на Tesla.

Станува збор за Model 3, кој го намачи Коди Детвилер. Тој извршил низа тестови, вклучително и возење на автомобилот со заклучени тркала, сечење на задното седиште со моторна пила и возење на автомобилот од далечина низ вратата од гаражата.

За големото финале, автомобилот доби огромни тркала, поради што изгледа како модерна интерпретација на кочија. Пред големото финале, го преврте автомобилот наопаку и на крај го испрати автомобилот по надолнина.

Се разбира, автомобилот Tesla беше уништен, а авторот собра над два милиони прегледи во првите 24 часа, а сега има над 6 милиони. Очигледно се исплатеше.

Remote video URL
Тагови
реклама

Зошто луѓето го мразат Новак Ѓоковиќ?

Read more

Шест знаци дека ви недостасува витамин Б12

Read more

Рани симптоми на срцев удар што се појавуваат неколку месеци порано

Read more

Зошто Белгија воведува зелено трепкачко светло на возилата?

Read more

Авто новости

Tesla Model Y е најпродаван автомобил во светот

Read more

Зошто Белгија воведува зелено трепкачко светло на возилата?

Read more

Загадувањето од гумите е голем проблем - која е алтернативата?

Read more

Aston Martin го претставува DB12 – разочарување на повеќе полиња

Read more
 

Автомобили

Tesla Model Y е најпродаван автомобил во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто Белгија воведува зелено трепкачко светло на возилата?

Читај повеќе

Загадувањето од гумите е голем проблем - која е алтернативата?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Aston Martin го претставува DB12 – разочарување на повеќе полиња

Читај повеќе
  • filter

Bentley ги претстави моделите Bentayga и Continental GTC Huntsman Edition

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Легендарната BMW Серија 5 првпат и „на струја“

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Volkswagen ја најави премиерата на Touareg

Читај повеќе
  • play_arrow

Како роботите ќе ги пратат вулканизерите во предвремена пензија?

Читај повеќе

Како ќе функционираат „црните кутии“ кои од следната година ќе бидат поставени во новите автомобили?

Читај повеќе