„Friends“ најпопуларна серија во карантин

Американците во карантин најмногу уживаат да ја гледаат легендарната ТВ серија „Friends“, вели едно истражување.

Истражувањето спроведено од страна на Cable TV покажа која серија е најпопуларна помеѓу жителите на САД во време на пандемијата со коронавирусот кога населението е во карантин.

Во 12 од 50-те сојузни држави најгледана карантинска серија е „Friends“. За ситкомот на NBC се изјасниле жителите на 7 од десетте најнаселени сојузни држани. Така, „Friends“ доминира во Калифорнија, Тексас, Флорида, Њујорк, Северна Каролина, Џорџија и Охајо (дели прво место со „NCIS“). На врвот е и во Луизијана, Вирџинија, Њу Хемпшир и Масачусец, а го дели првото место во Минесота заедно со „This Is Us“.

Моментално кај нас оваа серија се емитува на МРТ1 и е стигната до сезоната 3. Вечерва ќе се емитува од 21:20 часот.

На второ место по гледаност е „Rick and Morty” која е најгледана во Алјаска, Аризона, Колорадо и Невада, а го дели врвот со „Breaking Bad“ во Ново Мексико.

Remote video URL
реклама

Швајцарија не знае што да прави со вишокот респиратори и маски

Read more

Колку често треба да го дезинфицирате мобилниот телефон?

Read more

Белградските болници преполни, Србите не веруваат во официјалните бројки за COVID-19

Read more

Филипче: По подолго време имаме двојно повеќе оздравени пациенти од новодијагностицирани

Read more

Филм & ТВ

Најдобрите филмови во 2020, досега

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Крис Хемсворт ќе мине низ најголемата физичка трансформација за Хулк Хоган

Read more

Netflix одбива да го тргне контроверзниот еротски филм „365 Days“ од репертоарот

Read more

Сцена

  • play_arrow

Најдобрите филмови во 2020, досега

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Крис Хемсворт ќе мине низ најголемата физичка трансформација за Хулк Хоган

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix одбива да го тргне контроверзниот еротски филм „365 Days“ од репертоарот

Читај повеќе

Актерот Ник Кордеро почина од компликации со COVID-19

Читај повеќе

Двејн Џонсон најскапо платен инфлуенсер на Instagram

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина славниот филмски композитор Енио Мориконе

Читај повеќе

Прво „Драјв ин синема“ вечерва во Велес

Читај повеќе
  • play_arrow

Далај Лама објави нова песна

Читај повеќе