Фудбал во време на коронавирус: Играчи кои може да ги најдете во вашиот дом

Малку смеа во овие тешки времиња не е на одмет.

Со оглед на тоа дека спортот е на пауза, фудбалските фанови на разни начини се обидуваат да се разонодат во домашна изолација, а тоа да биде во духот на нивниот омилен спорт.

Неколкумина се обидоа да ја преземат улогата на коментатор и составија идеални тимови со предмети најдени во нивниот дом кои асоцираат на имињата или презимињата на познати фудбалери.

Ова се нивните состави:

А најсмешниот сигурно доаѓа од еден српски фудбалски фан, чие дело може да го видите на ОВОЈ ЛИНК.

реклама

Филипче: Се координираме со соседите за отворање на границите, најверојатно нема да се бараат тестови

Read more

Ќе се казнуваат угостителите, не гостите, во случај на непочитување на протоколите

Read more

Познато од кои делови на Скопје се денешните новозаразени

Read more

Секси среда

Read more

Чек дис аут

Колку се разликува баварскиот од германскиот јазик?

Read more

Како од Хичкок: Џиновски скакулци нападнаа град во Индија

Read more

Пингвини во посета на музеј

Read more

Полнење гориво 6.000 метри на небото

Read more

Магазин

  • play_arrow

Како изгледа процесот на создавање вакцина за COVID-19?

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои важат за најголеми одмаздници

Читај повеќе
  • play_arrow

Колку се разликува баварскиот од германскиот јазик?

Читај повеќе

Рецепт на денот: Пита со спанаќ

Читај повеќе

За што лажат жените кога станува збор за сексот?

Читај повеќе

Грција се надева на „глампинг“ – тренд што ќе го спаси туризмот

Читај повеќе
  • filter

Жолта, сина или зелена: Која боја е совршена за спална, а која за дневна соба?

Читај повеќе

Дали вашата професија спаѓа меѓу најстресните?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како од Хичкок: Џиновски скакулци нападнаа град во Индија

Читај повеќе