Фудбалерите добија втора навивачка песна за ЕУРО

Филип Здравески
/ 01.06.2021 / 09:20

Во изведна на DNK и пријателите, после официјалната химна на ФФМ сега македонските фудбалски херои добија уште една песна.

Симпатичната мелодија и текст ги збогатува спотот во кој се појавуваат познати личности како Илина Арсова, Игор Џамбазов, Бени Шаќири, Кристина Арнаудова, Ферус Мустафов, Наум Петрески, Кристијан Станковски-Бомбакис, Андријана Јаневска, Сашко Коцев, Елена Ристеска и нејзината внука Делфина, актерот Тони Михајловски, коментаторот Тони Стојановски и многу други.

Се појавуваат и многу македонски спортски јунаци од другите спортови. Песната почнува со видео-повик од Кире Лазаров кој им посакува одличен настап на фудбалерите, а потоа се појавуваат и поранешниот НБА кошаркар Перо Антиќ, одбојкарските репрезентативци Никола Ѓорѓиев и Александар Љафтов, кошаркарот Војдан Стојановски, ракометарот Дејан Манасков...

Покрај сите нив во спотот се појавуваат и дел од фудбалерите како Елиф Елмас, Столе Димитриевски, Џани Алиоски, Дарко Велковски, Илија Несторовски, Енис Барди, Висар Муслиу, Бобан Николов, и нормално, селекторот Игор Ангеловски.

Музиката, текстот и аранжманот се дело на Панчо и Лазар Цветкоски.

Remote video URL
реклама

Во Кина откриен нов вид џиновски носорог, поголем од жирафа

Read more

На Ериксен ќе му биде вграден уред кој спасува живот, но носи и низа опасности

Read more

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Read more

Емотивен момент во кампот на данската репрезентација: Се појави Кристијан Ериксен

Read more

Музика

Џеси Џеј објави нова песна по четири години

Read more

Публиката се враќа на овогодинешните MTV Music Video Awards

Read more

Били Ајлиш ги шокираше фановите со новиот спот

Read more

Рики Мартин за неговата сексуалност: Со години бев збунет

Read more
 

Сцена

Пристигнува спин-оф за популарната серија „American Horror Story“

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „Cruella“

Читај повеќе

Проекција на дигитално реставрираната копија на „Фросина“ во Кинотека

Читај повеќе

Сандра Булок и Бред Пит ќе глумат во филмот „Bullet Train“

Читај повеќе
  • play_arrow

„A Quiet Place 2“ стана филм со најголема заработка во текот на пандемијата

Читај повеќе

Ris Flower, “All I Wanna Know” прв сингл од новиот проект “Live Power Session”

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Почина Нед Бити, најангажираниот актер во Холивуд

Читај повеќе
  • play_arrow

Џеси Џеј објави нова песна по четири години

Читај повеќе