Фудбалерите на Баерн читаат пцовки, закани и навреди кои ги добиваат на интернет

Фудбалерите на Баерн започнаа кампања наречена „Против омразата на интернет“ со германскиот телеком оператор Deutsche Telekom, чија цел е да се обидат да ги сензитривизираат сите за подобар соживот со меѓусебно почитување.

Баварскиот клуб го нарече „емотивно“ видеото во кое Томас Милер, Лерој Сане и Леон Горецка го читаат говорот на омраза со кој наидуваат на социјалните мрежи.

Се додава дека целта е да го поттикне тивкото мнозинство да преземе мерки против говорот на омраза. Видеото изобилува со пцовки и закани со кои играчите се соочуваат секојдневно.

реклама

Фудбал

Роналдо не доби пенал, па му се налути на судијата

Read more

Капело објасни зошто Јувентус има предност во трката за Скудетото

Read more

И Интер добива сопственик од Блискиот Исток?

Read more

Невидена доминација на Интер над Милан во 2023 година

Read more

Нови видеа

play_arrow

Во устата на предаторот

Read more
play_arrow

Манев: На Италија никој не може да ѝ се заканува, но фудбалски е да се надеваш на позитивен резултат

Read more
play_arrow

Моментот кога се повреди српскиот кошаркар што остана без бубрег

Read more
play_arrow

Најдобрите фејлови на неделата

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за The Little Mermaid

Read more
play_arrow

7 фудбалски клубови кои го владеат трансфер бизнисот

Read more
play_arrow

Јога вежби за луѓето со седечка работа

Read more
play_arrow

Упорен кенгур напаѓаше туристи во Перт

Read more
play_arrow

4 чекори како да го стопите масното ткиво на градите

Read more
play_arrow

Топ 10 интервјуа на познати дадени на за нив странски јазик

Read more
play_arrow

Пет готвачки вештини што треба да ги совладате, според Гордон Ремзи

Read more
play_arrow

Храна што ќе ви даде неограничена енергија за вежбање

Read more