КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕУРО 2020

Фудбалерите пристигнаа во Варшава

Македонската фудбалска репрезентација попладнево слета на варшавскиот аеродром по повод неделната пресметка со Полска.

Нашите фудбалери беа пречекани од полски навивачи кои им бараа автограми и сакаа да се сликаат со нив.

Македонија за првпат ќе игра фудбал на полско тло иако ова ќе биде петти натпревар помеѓу двете репрезентации. Првите три натпревари ги игравме како пријателски и тоа на неутрален терен во Хрватска, Германија и Турција, а последната беше во јуни во Скопје.

За некои од играчите ова е второ гостување во Полска бидејќи беа дел од У21 репрезентацијата која во 2017 година учествуваше на Европското првенство во Полска.

Фото: ФФМ

реклама

Прв воздушен напад на САД по наредба на Џо Бајден, 17 загинати

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Некогаш беше најдебелото дете во светот, сега никој не може да го препознае

Read more

Петте најлоши пози во сексот

Read more

Фудбал

Жрепката одлучи: Манчестер Јунајтед против Милан

Read more

Ибра: Роналдо е најдобриот фудбалер во историјата

Read more

Судијата ја „сецна“ Звезда во 94-та минута, коментаторот урлаше: Зошто? Зошто?

Read more

Познати осминафиналистите во ЛЕ: Адеми и Ристовски продолжуваат, Елмас елиминиран

Read more
 

Спорт

Почина Алфредо Кинтана, 32-годишниот голман на Порто

Читај повеќе

Лазаров го соопшти списокот за двобојот со Данска

Читај повеќе

Жрепката одлучи: Манчестер Јунајтед против Милан

Читај повеќе

Ибра: Роналдо е најдобриот фудбалер во историјата

Читај повеќе
  • play_arrow

Судијата ја „сецна“ Звезда во 94-та минута, коментаторот урлаше: Зошто? Зошто?

Читај повеќе
  • play_arrow

Познати осминафиналистите во ЛЕ: Адеми и Ристовски продолжуваат, Елмас елиминиран

Читај повеќе
  • play_arrow

Клиперс потопен во Мемфис

Читај повеќе

Надал го откажа настапот на турнирот во Ротердам поради повреда

Читај повеќе

Баји: Помеѓу Меси и Роналдо би го избрал Рамос

Читај повеќе