Фудбалерка доби отказ поради непримерни видеа на Snapchat

Англиска фудбалерка доби отказ по истрага на неколку снимки објавени на Snapchat.

Медлин Рајт стана бивша фудбалерка на Чарлтон Атлетик откако е снимена како пие шампањ додека е покрај воланот на нејзиниот Range Rover.

На друга снимка се гледа како 22-годишната фудбалерка е на забава со пријатели, на која гостите вдишуваат гас од балон, но отказот наводно го добила поради снимката на која пие покрај воланот.

Откако снимките станаа вирални, клубот го потврди раскинувањето на договорот.

„Клубот е запознаен со видеото и брзо е побарана истрага за инцидентот. Разочарани сме од однесувањето кое не ги претставува нашите стандарди. Фудбалерката се кае и го напушти клубот“, изјави официјалниот претставник на клубот за SunSport.

реклама

Кој е полицаецот кој со три потези спречи трагедија во Капитол хил?

Read more

Беровец лажел дека е киднапиран и изнудил 10.000 евра од татко му

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Спасовски: Секогаш ќе се најде некој мангуп за да се пофали на социјалните мрежи и да покаже дека е интересен

Read more

Фудбал

Барселона ги одложи изборите за претседател

Read more

Солскјер: Би било шокантно ако го победиме Ливерпул

Read more

Вечер за првпат римското дерби пред празни трибини

Read more

Фернандеш го сруши рекордот за најмногу награди Играч на месецот во една година

Read more
 

Спорт

Барселона ги одложи изборите за претседател

Читај повеќе

Солскјер: Би било шокантно ако го победиме Ливерпул

Читај повеќе

Вечер за првпат римското дерби пред празни трибини

Читај повеќе

Ќе има војна во октагонот, сигурен е шефот на УФЦ за мечот Мекгрегор-Поарје

Читај повеќе

Фернандеш го сруши рекордот за најмногу награди Играч на месецот во една година

Читај повеќе
  • play_arrow

Јокиќ непопустлив кон Шекил: Јас сум Србин и ти го знаеш тоа!

Читај повеќе

Ибра: Донарума е најдобар голман во светот

Читај повеќе

Манџукиќ одбил четири понуди, го сака само Милан

Читај повеќе

На Реал му требаше брилијантниот Хрват, но тој беше невидлив

Читај повеќе