Фудбалските ѕвезди покажаа дека се во врвна форма во пресрет на новата сезона

А.С.
/ 21.06.2022 / 11:28

Нема одмор за професионалците.

Не е тајна дека врвните спортисти тренираат надвор од сезоната за да постигнат завидни резултати на теренот. Знаат дека ако сакаш да бидеш шампион на крајот од сезоната, треба да ги започнеш подготовките пред да започне сезоната. Шест фудбалери добро го знаат тоа и веќе напорно работат и се подготвуваат за наесен.

Кристијано Роналдо

Кристијано Роналдо има 37 години. Следната сезона ќе наполни 38 години, а тешко е да се најде фудбалер во формата со која може да се пофали тој во тие години.

Мо Салах

Минатата сезона заврши со разочарување за Салах. Тој беше на поразената страна во финалето на Лигата на шампионите, а неговата репрезентација на Египет не успеа да се пласира на Светското првенство што ќе се одржи во Катар. Сепак, судејќи по неговите фотографии на Instagram, Салах ги преболел тие два удари и е во одлична форма.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Mohamed Salah (@mosalah)

Маркус Рашфорд

Маркус Рашфорд е уште еден играч кој имаше разочарувачка сезона 2021/2022. Иако ја загуби самодовербата, тој веќе оди во теретана и се подготвува за следната сезона.

 
Серхио Рамос

Серхио Рамос можеби има 36 години, но сепак е еден од најдобрите дефанзивци во светот. Тој се врати од повредата и веќе се подготвува повторно да се запише во листата на најдобри светски фудбалери.

 
Карим Бензема

Бензема имаше неверојатна сезона 2021/22, но знае дека мора да вложи напори за да остане на врвот. Затоа наоѓа време во теретана за селфи.

Давид Раја

Навивачите на Брентфорд веќе подолго време знаат за Давид Раја, а минатата сезона тој се истакна со низа извонредни перформанси. Следната сезона со Шпанија оди на Светско првенство, а подготовките за тоа се веќе започнати.

реклама

10 места во светот каде ајкулите најчесто напаѓаат

Read more

Научниците открија кој стои зад мистериозните убиства на ајкули во Јужна Африка

Read more

Хороскопски знаци кои најмалку си одговараат и најчесто се разделуваат

Read more

Што да очекуваме од Сончевата бура која утре ќе ја погоди Земјата?

Read more

Фит

10 лоши вечерни навики поради кои се дебелеете

Read more

Одлично е да се јаде риба, но внимавајте на овие 3 грешки ако сакате да слабеете

Read more

Брзо и корисно за мускулите: 15 минути утринска јога

Read more

10 минути вежби за цврсти стомачни мускули

Read more
 

Магазин

Адел и Ребел Вилсон за драстичното слабеење: Не те дефинираат килограмите, ти си повеќе од тоа

Читај повеќе
  • play_arrow

10 лоши вечерни навики поради кои се дебелеете

Читај повеќе

Неделен хороскоп: За Лавовите пари, за Скорпиите љубов

Читај повеќе
  • play_arrow

15 неверојатни футуристички авиони

Читај повеќе

Љубезноста не е „пуштање“: Дали знаете да ја направите разликата?

Читај повеќе
  • filter

Како изгледа луксузен нуклеарен бункер од 17,5 милиони долари?

Читај повеќе

Војник на ОН бара девојче со кое се фотографирал за време на војната во Босна

Читај повеќе

Дали самоубиството е себичен избор?

Читај повеќе

Што треба да знаете ако често пиете вода од пластично шише?

Читај повеќе