Функционално и практично - како изгледа уредување на стан од 23 квадрати?

Уредувањето на мал стан претставува вистинско задоволство доколку сте уметничка душа.

Пар од Австралија ви покажува како да уредите стан од 23 квадрати и да го претворите во функционално место за живеење.

Никогаш не би помислиле дека станот има толку мала квадратура со оглед на тоа колку добро е искористен просторот. Можеби ова ви звучи како нереално, но ќе се уверите откако ќе го погледнете видеото.

Големите прозорци прават илузија дека станува збор за поголем простор, а работната маса по потреба се претвора во трпезариска.

Погледнете го инспиративното видео од уредениот стан кое ќе ве убеди дека и малиот простор може да биде претворен во бајка доколку го уредувате со љубов и внимание.

реклама

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Гаф на романски министер стана хит на социјалните мрежи

Read more

Рецепт на денот: Пролетни крокети од компири

Read more

Силно невреме во северниот дел на Хрватска

Read more

Архитектура

Поглед во домот на Џон Бон Џови кој се протега на 1.600 м2

Read more
Пролетно чистење на домот според фенг шуи

Пролетно чистење на домот според фенг шуи

Read more
5 прекрасни идеи како да ја декорирате градината

5 прекрасни идеи како да ја декорирате градината

Read more
Некогаш и сега: Како се менувале кујните во изминатите 500 години?

Некогаш и сега: Како се менувале кујните во изминатите 500 години?

Read more

Магазин

  • play_arrow

Гаф на романски министер стана хит на социјалните мрежи

Читај повеќе

Рецепт на денот: Пролетни крокети од компири

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Ден на младоста: Празник, штафета и слет

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

[Дигитален Моден викенд Скопје] Од блогерка, дизајнерка до стилистка – Дани Ѓуровска ги состави стајлинзите за Guess

Читај повеќе

Кинеска вакцина против COVID-19 испитана врз луѓе е безбедна и ефикасна

Читај повеќе
  • play_arrow

Мезе на денот: Потпечени лепчиња со лук и моцарела

Читај повеќе

Рамазан Бајрам се слави под маски и во најтесното семејство

Читај повеќе

Тајланд почна со тестирање вакцина против COVID-19 врз мајмуни

Читај повеќе

Сите сме донори доколку не се изјасниме поинаку, но во суштина сепак семејството го дава последниот збор

Читај повеќе