Габриела Спаниќ изгледа непрепознатливо по бројните козметички зафати

Габриела Спаниќ, венецуелската ѕвезда која ја запознавме во популарните латино сапунски серии, поради бројните естетски процедури привлекува внимание на социјалните мрежи и на 50 години.

Актерката често објавува слики на својот Instagram, а многумина се шокирани од нејзиниот изглед.

Според бројните коментари на социјалните мрежи таа изгледа непрепознатливо.

Tаа изјави дека жените над 40 години веќе немаат толку флексибилна кожа, дури и кога се трудат да вежбаат што е можно повеќе, и објасни дека операцијата е единствениот начин жените да постигнат младешки изглед.

Минатата година во една објава го означи и пластичниот хирург Луис Атилија Гил Перес, кој очигледно е одговорен за изгледот што го сакала. Перес е популарен хирург во Мексико меѓу тамошните познати личности, а Спаниќ со него почна да „соработува“ пред две години.

Во младоста била Мис Венецуела, а денес тврди дека половината ѝ е потенка од тогаш. Рекла дека операциите на кои била подложена биле исклучително болни, но дека конечно е задоволна од својот изглед. Актерката го има синот Габриел со бизнисменот Нил Перес.

реклама

Најточниот хороскоп за март: Кој знак сте во Словенскиот зодијак?

Read more

Карлсон: Американски шпиони ме следеа низ Москва, се сретнав и со Сноуден

Read more

Балканот е во мапата за „Руски свет“

Read more

Кога предозирањето со витамин Д може да биде фатално?

Read more

Филм & ТВ

Излезе трејлер за филмот со жешката секс сцена на Елизабет Харли во режија на син ѝ

Read more

Вака се прави тизер за хорор!

Read more

Ен Хатавеј и Џејк Гиленхал ќе играат во втората сезона на популарната Netflix серија Beef

Read more

Продолжува серијалот филмови за Бриџит Џонс - наскоро ќе се снима четвртиот дел

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Излезе трејлер за филмот со жешката секс сцена на Елизабет Харли во режија на син ѝ

Читај повеќе
  • play_arrow

Вака се прави тизер за хорор!

Читај повеќе
  • play_arrow

Ен Хатавеј и Џејк Гиленхал ќе играат во втората сезона на популарната Netflix серија Beef

Читај повеќе
  • play_arrow

Продолжува серијалот филмови за Бриџит Џонс - наскоро ќе се снима четвртиот дел

Читај повеќе

ДНК собраа 690.000 денари за лекувањето на Лео со лицитацијата на статуетката од „Златна бубамара“

Читај повеќе
  • play_arrow

Кога глумците не глумеа

Читај повеќе
  • play_arrow

За новиот документарец на Netflix велат дека е еден од најморничавите

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најнеочекувани враќања на филмски ликови

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе