Гачевски оптимист: Наредната сезона одиме по титулата

Филип Здравески
/ 27.05.2024 / 11:53

Откако синоќа скопски Вардар избори опстанок во елитата победувајќи во баражот, голманот Гачевски најави тотално друга слика наредната сезона.

Фото: ФК Вардар Скопје

Вардар вчера во Струмица со 2:0 ја совлада екипата на Детонит Плачковица од радовишп, која беше трета во втората лига, и со тоа остана во прволигашклата конклуренција и наредната сезона. Ако за скопскиот великан опстанокот и беше абмиција ова асезона, голамнот Филип Гачевски најавува далеку повисок стремеж за наредната.

„Браво момци, целта е остварена!! Секоја чест Комити!!! Што ветивме - остваривме, наредна сезона одиме по титула! Еден живот - една љубов! Да живее Вардар и Македонија!!!“, напиша вардаровиот голман на Facebook.

Популарниот Гача беше дел од златната вардарова генерација која играше во групната фаза во Лига Европа. Во клубот е од летото 2015 года дојде од Брегалница, со пауза во сезпоната 2020/2021 кога настапуваше за кипарски Еносис.

реклама

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Илон Маск: Во иднината нема да има телефони

Read more
Брзи и лесни летни рецепти

Готвење за двајца: Брзи и лесни летни рецепти

Read more

Ново правило за користење на плажите во Грција менува сè, казни до 60.000 евра

Read more

Фудбал

Нема спиење за фудбалските фанови од вечерва: Почнува Копа Америка

Read more

Три возбудливи натпревари денеска на ЕУРО: Дерби Шпанија-Италија, Србија на поправен

Read more

Даку ги пцуеше Македонците по мечот со Хрватска

Read more

Нема лабаво со Гатузо: Жесток уште на првиот тренинг во Хајдук

Read more
 

Спорт

Нема спиење за фудбалските фанови од вечерва: Почнува Копа Америка

Читај повеќе

Три возбудливи натпревари денеска на ЕУРО: Дерби Шпанија-Италија, Србија на поправен

Читај повеќе

Суперѕвездата на Бостон со нов најскап договор во историјата на кошарката

Читај повеќе
  • play_arrow

Даку ги пцуеше Македонците по мечот со Хрватска

Читај повеќе
  • play_arrow

Нема лабаво со Гатузо: Жесток уште на првиот тренинг во Хајдук

Читај повеќе

ЕУРО 2024: Роналдо најмногу промаши, најпрецизни Германците

Читај повеќе
  • play_arrow

Гатузо најавен како мафијашки бос во видеото на Хајдук

Читај повеќе
  • play_arrow

Го забележавте новиот ВАР детаљ на ЕУРО? Преземен е од друг спорт

Читај повеќе

Роналдо го собори сопствениот рекорд на ЕУРО

Читај повеќе