Филм & ТВ

„Game of Thrones“ – Дали Данерис е достојна кралица?

15. април 2019 - 10:41 | А.С.

ВНИМАНИЕ: Следат информации за содржината на првата епизода од осмата сезона на „Game of Thrones“.

Во премиерната епизода од долго очекуваната осма сезона на мегапопуларната ТВ-серија „Game of Thrones“, публиката конечно ја виде разврската од тајната за која обожавателите со години шпекулираа, а беше потврдена во седмата сезона: Џон Сноу не е нелегитимен наследник, тој е потомок на Таргарјен крал и вистинскиот наследник на престолот на Вестерос.

Џон без да знае влезе во инцестуозна врска со Данерис Таргарјен која се покажа дека му е тетка. Тој сега треба да одлучи дали ќе продолжи да ѝ биде покорен на Данерис или ќе обзнани кој е и ќе го повика својот народ да го следи како потенцијален наследник на Железниот престол. Оваа одлука најверојатно ќе се сведе на тоа дали тој мисли дека Дaнерис ќе биде достојна кралица и дали ќе биде доволно несебична за да се жртвува за народот или најважна ѝ е моќта.

Влезете во првата епизода од осмата сезона на „Game of Thrones“ заедно со екипата:

А потоа ѕирнете што ќе се случува во втората:

Коментирај