ЛЕТНИ ТРАНСФЕРИ 2020

Гарет Бејл се враќа во Премиер лигата

Реал Мадрид веројатно ќе успее да се „ослободи“ од Гарет Бејл! Велшанецот беше остранет од од маркетинг кампањата за нови дресови, скоро ништо со неговиот лик или име не може да се купи во официјалните клупски „продавници“, а се покажа дека станува збор за најава за трансфер, откако крилото никогаш не било поблизу до враќање во Англија.

Италијанскиот новинар Фабрицио Романо, еден од најсигурните кога станува збор за трансфер вести, објави дека Тотенхем преговара со Реал Мадрид за Гарет Бејл.

Договорот е сè уште далеку, но темата Бејл „се појавила“ за време на преговорите меѓу Даниел Ливи и Флорентино Перес за Серхио Регилон. Тогаш првиот човек на Тотенхем прашал дали Бејл може да биде вклучен во големиот трансфер, а се чини дека „кралскиот клуб“ дал зелено светло.

– Гарет Бејл сè уште го сака Тотенхем, преговараме… Тој сака да биде таму, изјави агентот Џонатан Бенет вечерва за BBC, потврдувајќи дека нешто се случува.

Добро е познато дека Гарет Бејл одлично се снајде во дресот на „Спарс“ пред да дојде во Реал Мадрид. Тој доживеа ренесанса преминувајќи од позицијата лев бек на позицијата лево крило, па стана најскапиот на сите времиња летото 2013 година, кога Реал Мадрид за него плати повеќе од 100 милиони евра.

Remote video URL
реклама

Се влошува состојбата со COVID-19, можни нови рестриктивни мерки

Read more

Кејот на Вардар имал калдрма...

Read more

Дали сте слушнале за правилото од „шест минути“ во сексот?

Read more

Научниците шокирани: Една болест води кон имунитет на COVID-19

Read more

Фудбал

Клоп, Флик и Нагелсман - кандидати за тренер на годината

Read more

Суарес со солзи го напушти тренинг центарот на Барселона

Read more

УЕФА ги објави номинациите: Прв пат по 10 години без Меси или Роналдо

Read more

Реал демантира: Ниту Одегард, ниту кој било друг има корона

Read more

Спорт

Шеснаесет ракометари на Работнички заразени со корона

Читај повеќе

Промена на датумот на играње на средбата на ПСЖ – Вардар 1961

Читај повеќе

Клоп, Флик и Нагелсман - кандидати за тренер на годината

Читај повеќе
  • play_arrow

Суарес со солзи го напушти тренинг центарот на Барселона

Читај повеќе

УЕФА ги објави номинациите: Прв пат по 10 години без Меси или Роналдо

Читај повеќе

Стефано Доменикали ќе ја предводи Формула 1

Читај повеќе

Реал демантира: Ниту Одегард, ниту кој било друг има корона

Читај повеќе
  • play_arrow

Кој е Џокерот: Хауард провоцира, а Јокиќ „мртов ладен“

Читај повеќе

Барселона со парите од продажбата на Семедо ќе го купи Депај

Читај повеќе