Гарет Бејл сензационално претставен во новиот клуб

Велшкиот фудбалер Гарет Бејл синоќа беше официјално претставен во Лос Анџелес, а американскиот клуб соопшти дека Велшанецот едвај чека да игра во МЛС лигата.

32-годишниот Бејл потпиша едногодишен договор со Лос Анџелес, а во договорот постои опција за продолжување на соработката откако тој пристигна бесплатно од Реал Мадрид. Велшанецот се реши на невидено намалување на платата бидејќи од 28 милиони евра по сезона „падна“ на 1,5 милиони евра.

URL

Лос Анџелес ФК синоќа го претстави Герет Бејл со одлично видео. Американците му приредија минута од најубавите моменти во кариерата на Бејл, во која беа прикажани спектакуларните голови во Тотенхем, Реал Мадрид и репрезентацијата на Велс.

Remote video URL

За тоа време се огласи и Винсент Тан, кој долги години раководи со Кардиф Сити, на чиј праг беше Бејл. Малезиецот отворено жали што не успеал да го донесе Велшанецот во клубот.

„Ќе беше големо засилување за нас. За Бејл би значело многу да игра во неговиот роден град и сите Велшани би биле среќни да се вратат во неговиот роден град и држава за да играат за Кардиф. Лично, мислам дека понудата на Лос Анџелес беше премногу привлечна за Бејл да ја одбие. Сепак, тврдам дека навистина сакаше да дојде и дека парите не беа важни“, изјави Винсент Тан за talkSport.

Гарет Бејл би требало да дебитира во новиот клуб во градското дерби против Лос Анџелес Галакси на 9 јули откако официјално ќе биде отворен преодниот рок во МЛС.

реклама

Роналдо отвори и петти хотел: Луксуз и високи цени, базен, спа и посебна исхрана

Read more

Три раси на кучиња кои најмногу личат на волци

Read more

Тинејџерите сѐ повеќе го напуштаат Facebook

Read more

Тенисер среде натпревар нарача бургер и го изеде

Read more

Фудбал

Анчелоти: Реал ќе ми биде последниот клуб во тренерската кариера

Read more

Роналдо отвори и петти хотел: Луксуз и високи цени, базен, спа и посебна исхрана

Read more

Мбапе: За нас Златната топка е пред сѐ борбата меѓу Меси и Роналдо

Read more

По 5 сезони Барди ја напушти Ла Лига - потпиша за Трабзонспор

Read more
 

Спорт

Анчелоти: Реал ќе ми биде последниот клуб во тренерската кариера

Читај повеќе
  • filter

Роналдо отвори и петти хотел: Луксуз и високи цени, базен, спа и посебна исхрана

Читај повеќе
  • play_arrow

Тенисер среде натпревар нарача бургер и го изеде

Читај повеќе

Мбапе: За нас Златната топка е пред сѐ борбата меѓу Меси и Роналдо

Читај повеќе
  • play_arrow

По 5 сезони Барди ја напушти Ла Лига - потпиша за Трабзонспор

Читај повеќе

Ѓоковиќ се повлече од Мастерсот во Синсинати

Читај повеќе

Перес: Да го донесеме Роналдо? Повторно? Па, тој има 38 години

Читај повеќе

Мундијалот во Катар ќе почне ден порано

Читај повеќе

Росберг: Наскоро ќе има жена во Формула 1

Читај повеќе