ПРЕМИЕР ЛИГА 2019/20

„Ѓаволите“ не запираат, на бод се од ЛШ

Манчестер Јунајтед успешно ја реализираше мисијата „Победа“ на гостувањето во Бирмингем и се доближи на само бод од зоната која води во европската елита.

И во десеттиот натпревар во серија Астон Вила остана без победа. Овој пат не беше ниту блиску до такво нешто бидејќи налета на забрефтаниот тим на Оле Гунар Солскјер.

Манчестер Јунајтед, пак, нема пораз од 22 јануари кога беше непријатно изненаден од Барнли на домашен терен. Со головите на Бруну Фернандеш од пенал, Мејсон Гринвуд и Пол Погба стигна до победата број 4 во низа.

Remote video URL

Со новите 3 бода „Црвените ѓаволи“ сега имаат 58 бодови и со новото реми на Лестер сега му се доближија на само бод. Лестер е четврти, последната позиција која води во Лигата на шампионите. Тука е и Челси со 60 бодови.

Астон Вила и натаму е во опасната зона со 27 бодови, 4 помлаку од Вотфорд и Вест Хем чии места ги брка.

реклама

10 август 1913, Со Букурешкиот договор била поделена Македонија

Read more

Голема експлозија и во Русија

Read more

Видра скокна на брод бегајќи од орка кит

Read more

Осветлен и раззеленет, стадионот во Прилеп предаден на општината

Read more

Фудбал

Откако го пропушти Санчо, Јунајтед ќе го брка Даглас Коста

Read more

Осветлен и раззеленет, стадионот во Прилеп предаден на општината

Read more

Солскјер: Лига Европа е топ за младите играчи

Read more

Атлетико откри кои се заразените играчи, тимот сепак ќе игра во Лисабон

Read more

Спорт

Откако го пропушти Санчо, Јунајтед ќе го брка Даглас Коста

Читај повеќе
  • filter

Осветлен и раззеленет, стадионот во Прилеп предаден на општината

Читај повеќе

Солскјер: Лига Европа е топ за младите играчи

Читај повеќе

Атлетико откри кои се заразените играчи, тимот сепак ќе игра во Лисабон

Читај повеќе

Фоланд: Не се плашиме, можеме да го исфрлиме Интер

Читај повеќе

Македонските претставници во Лига Европа ги дознаа противниците

Читај повеќе

Слатка одмазда: Лајк од Манџукиќ за отказот на Сари

Читај повеќе
  • play_arrow

Вилијан емотивно се збогува од Челси, навивачите огорчени од трансферот кај најголемиот ривал

Читај повеќе

Атлетико Мадрид потврди два случаи на зараза со коронавирус

Читај повеќе