Гејмер смисли креативен начин како да ја запроси девојка му

Свршувачката е голем чекор бидејќи треба да бидете подготвени за да го поминете целиот живот со една личност.

За реализација на своите планови не штедите пари и креативност, па така еден гејмер најде интересен начин како да ја запроси идната сопруга во виртуалната реалност.

Креативното студио 4А Games од Украина е познато по производство на видео игри. Љубителот на играта Мetro Exodus имал помош од програмерите за да ја запроси неговата девојка.

Програмерите задолжени за креирање на деталите во играта Metro Exodus на кровот на куќичката поставија графит: „Фани, ќе се омажиш ли за мене?“

Девојката ја прифати понудата, а од 4А Games им честитаа на Twitter.

„Воодушевени сме што прифати. Им честитаме на Фани и Александр и им посакуваме сè најубаво!“.

Metro Еxodus не е единствената игра во која може да направи изненадување. Авторите на игрите Borderlands, Portal и Spiderman се познати по тоа што им приредуваат вакви изненадувања на гејмерите.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Русија го одобри лекот Коронавир за лекување од COVID-19

Read more

Се затвораат плажите во Шпанија

Read more

Филипче: Денеска имаме рекорден број на оздравени од COVID-19

Read more

Гејминг

Microsoft објави кога ќе ги претстави новите игри за Xbox Series X

Read more

10 финти поради кои се навлекуваме на видеоигри

Read more

EA Sports пушти трејлер за новите FIFA 21 и Madden 21

Read more

Погледнете како ќе изгледа новата Need For Speed

Read more

Гик

  • play_arrow
  • filter

Објавено кратко видео за претстојниот Samsung Galaxy S20 Ultra

Читај повеќе

Пет астероиди идната недела ќе минат покрај Земјата

Читај повеќе

Познато кога ќе биде претставен Samsung Galaxy Note 20

Читај повеќе
  • play_arrow

СЗО: Има докази дека COVID-19 се пренесува преку воздух

Читај повеќе

Ремдесивир – од шкарт до лек за COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Microsoft објави кога ќе ги претстави новите игри за Xbox Series X

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Поглед во новиот смартфон Poco M2 Pro кој чини помалку од 200 долари

Читај повеќе
  • play_arrow

Колку често треба да го дезинфицирате мобилниот телефон?

Читај повеќе

Научници тврдат дека коронавирусот се пренесува преку воздух, од СЗО бараат промена на препораките

Читај повеќе