Гејмери, на готовс: Познато кога ќе пристигне Xiaomi Black Shark 4

Black Shark, брендот на Xiaomi ќе го претстави новиот смартфон наменет за гејмери на 23 март.

Се работи за уредот под назив Black Shark 4 кој е во процес на тестирање од јануари, а сега е познато дека ќе биде претставен на 23 март во Кина.

Се очекуваат два модела, Black Shark 4 и Black Shark 4 Pro, а компанијата не ги откри спецификациите. Сепак претходно беше најавено дека ќе има батерија од 4.500 mAh со поддршка од 120W полнење.

Исто така, познато е дека на задната страна ќе има три хоризонтално позиционирани камери, додека пак предната ќе биде сместена на екранот.

Pro моделот доаѓа со 6,67-инчен екран, Qualcomm процесор Snapdragon 888 и 8 GB RAM.

Повеќе информации за уредите ќе бидат откриени на официјалното претставување.

Тагови
реклама

Сведоци на Илинденското востание: Каква Бугарија, рече Питу Гули, за Македонија излеговме!

Read more

Пожарот кај Кочани локализиран и ставен под контрола

Read more

Љетив на кров – BMW издание

Read more

Визијата на Јордан и Искра Грабул за „Македониумот“ била пред нивното време

Read more

Гејминг

Sony продаде повеќе од 10 милиони конзоли PlayStation 5

Read more

Xbox Series X и S се најбрзо продаваните Xbox конзоли

Read more

Топ 10 нови видеоигри во август 2021

Read more

Италијанското МНР преку игрица ќе го промовира туризмот

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Првиот комерцијален сателит што може да се репрограмира беше лансиран во вселената

Читај повеќе

Google забрани апликации со милиони преземања

Читај повеќе
  • play_arrow

Руските космонаути објавија снимка од МВС по инцидентот

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали новиот телескоп на НАСА ќе ја реши мистеријата за темната енергија?

Читај повеќе

Климатска криза пред 325 милиони години ги истребила праисториските ајкули

Читај повеќе

Што се случува со пчелите ако внесат кофеин?

Читај повеќе

Климатските промени ќе предизвикуваат уште поекстремни временски услови

Читај повеќе

Дали ќе ги спасиме северните бели носорози од истребување?

Читај повеќе

За два дена, на Гренланд се стопи доволно мраз за да ја потопи Флорида

Читај повеќе