Гејмери, подгответе се: Asus ќе го претстави ROG Phone 5

Asus ќе го претстави новиот паметен телефон ROG Phone 5 следниот месец.

Asus ROG Phone 5 би можел да стане еден од најдобрите гејмерски смартфони оваа година, а ќе биде претставен на 10 март, порано од очекуваното.

Компанијата објави тајмер за одбројување и е наведено името на уредот, така што нема мистерија што ќе видиме следниот месец. Оваа информација е изненадување бидејќи Asus не го претстави ROG Phone 3 до јули минатата година.

Ако се прашувате што се случи со ROG Phone 4, не сте единствените. Asus одлучи да го прескокне тој број без објаснување, а се шпекулира дека причината е што во некои региони бројот 4 се смета за несреќен.

URL

ROG Phone 5 ќе има 6,78-инчен екран, батерија од 6000 mAh што поддржува полнење од 65W, врвен Qualcomm Snapdragon 888 процесор, 16 GB RAM и главна камера од 64 MP.

Сѐ на сѐ, се чини дека гејмерите има на што да се надеваат.

Remote video URL
реклама

Ова е можеби најлошиот начин да му соопштите на партнерот дека сте бремена

Read more

Најмали меѓу комшиите: Како стоиме на мапата за големина на пениси во Европа?

Read more

Најперверзните жени се родени во овој хороскопски знак

Read more

Делчевец пронајде лек за корона

Read more

Гејминг

Топ 10 најлоши видеоигри за 2020

Read more

Топ 20 нови игри за PS4

Read more

PlayStation 5 добива нов џојстик

Read more

Call of Duty: Black Ops има изненадување за вистинските фанови

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Како изгледа телевизор од 400.000 долари?

Читај повеќе

И една доза вакцина ја намалува хоспитализацијата

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најлоши видеоигри за 2020

Читај повеќе

Научници открија три видови ајкули кои светат во мрак

Читај повеќе

Зошто сонцето и ветерот не можат да ги заменат јагленот, гасот и нафтата?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 20 нови игри за PS4

Читај повеќе

„Ѕверот“ доаѓа: Смартфон со 18 GB RAM

Читај повеќе

Колку е заштитен вашиот телефон од вода? Еве на што треба да внимавате

Читај повеќе
  • play_arrow

Ајде да лебдиме: Вселенска прошетка од 6,5 часа

Читај повеќе