Гејмерски сон: Lamborghini столица од иднината

Lamborghini е познат по своите суперавтомобили, но сега влезе и на гејмерскиот пазар.

Во соработка на Lamborghini и Secretlab, создадена е одлична нова гејмерска столица, која стана дел од колекцијата Automobiles Lamborghini.

Столицата е достапна со стандардно седиште, како и во варијантата Pinnacle Edition.

Презентацијата се одржа за време на глобалниот натпревар во тркачки симулации наречен The Real Race.

Столицата има облик на јајце, содржи карбонски влакна и алкантара, материјали кои се користат во производството на автомобилите Lamborghini. Столицата се издвојува и благодарение на украсите и истакнатото лого на Lamborghini на потпирачот.

Secretlab е основана во 2014 година и стана лидер во производството на столици за гејмери. Неговите столчиња ги користат повеќе од милион луѓе ширум светот и се особено популарни меѓу елитните гејмери.

„Количината на детали што го сочинува секој автомобил Lamborghini е неверојатна, а тоа е нешто што го негуваме во Secretlab. Комбинирањето на нашата врвна технологија и ергономија со тркачката ДНК на Lamborghini за производство на модели на две столици за најверните фанови на брендот беше сон“, рече соосновачот на Secretlab Иан Анг.

Цените на столиците уште не се објавени, а на пазарот ќе пристигнат следната година.

реклама

Секс во бременост: Дали е безбеден за бебето и кои пози и се најудобни на жената?

Read more

Ситуации и места каде што е најлесно да се заразите со омикрон

Read more

Зеленчук што дебелее: Ако сте на диета, внимателно колку го јадете

Read more

IQ мапа: Кој е поглуп, а кој попаметен од Македонците во Европа?

Read more

Гејминг

Xbox One официјално згасна

Read more

Samsung го претстави најбрзиот 4К гејмерски монитор

Read more

Топ 10 видеоигри во јануари 2022

Read more

Топ 10 видеоигри кои ќе пристигнат во 2022, прв дел

Read more
 

Гик

Почна првиот археолошки експеримент во вселената

Читај повеќе

Нов проблем во напорите човекот да стапне на Марс

Читај повеќе

Неверојатен нов фосил можеби е решение за мистеријата на Дарвин

Читај повеќе

Откриен нов вид жаба и именуван по Грета Тунберг

Читај повеќе

Xbox One официјално згасна

Читај повеќе

Израелска студија: Четврта доза вакцина - недоволно добра против омикрон

Читај повеќе

Поради климатските промени поларните мечки ја напуштаат Алјаска и се движат кон Русија

Читај повеќе

Google ја тестира функцијата Smart Downloads за YouTube на Android

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдеталната 3D мапа од вселената прикажува 7,5 милиони галаксии

Читај повеќе