ЕХФ ЛИГА НА ШАМПИОНИ 2020/21

Германците негостопримливи за Вардар поради гостувањето во Португалија

Бидејќи Вардар неодамна му гостуваше на Порто, Германците не му дозволуваат да дојде на мегдан со Фленсбург бидејќи бил во земја која се наоѓа во таканаречената црвена ковид-зона.

„Иако до последен момент имаше навестувања дека германските власти ќе дозволат одигрување на натпреварот Фленсбург - Вардар, истиот во последен момент е ОДЛОЖЕН“, соопшти клубот.

Причината за одложувањето е последното гостување на Вардар во Португалија. Бидејќи оваа земја е во црвената зона, германските власти бараат вардаровата делегација да биде прво ставена во карантин доколку пристигне во Германија за да го одигра натпреварот. Нормално, такво нешто е невозможно.

Натпреварот со Фленсбург беше закажан за в четврток од 18:45 часот во „Фленс-Арена“ салата во градот Фленсбург кој се наоѓа во најсеверниот дел на Германија, речиси до границата со Данска.

Сега ќе се бара друг термин и координација со двете екипи и ЕХФ, исто како и за дуелот со ПСЖ кој исто така беше скоро одложени сѐ уште без датум за одигрување.

Вардар сезонава се соочува со многу одложувања. Има одиграно само 6 натпревари, најмалку од сите учесници во двете групи, а моментално во групата А е последен со победа и реми.

реклама

3 симптоми на висок холестерол кои можат да се забележат на телото без тестирање

Read more

Колку ќе платите за кафе, храна и сладолед на одмор во Грција?

Read more

Марс влезе во Бик: Промена на работа, продавање недвижнини

Read more

5 летни салати  - идеален избор за во жешки денови

Read more

Ракомет

Пролет се засили со Стојчевиќ, нов договор за Василевски

Read more

Пелистер е меѓу 12-те клубови кои побарале вајлд карта за Лигата на шампиони

Read more

Пролет остана без искусниот бек: Пецаковски ја заврши кариерата

Read more

Швајцарија ја доби вајл-картата за ракометниот Мундијал 2025

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Гатузо најавен како мафијашки бос во видеото на Хајдук

Читај повеќе
  • play_arrow

Го забележавте новиот ВАР детаљ на ЕУРО? Преземен е од друг спорт

Читај повеќе

Роналдо го собори сопствениот рекорд на ЕУРО

Читај повеќе

Мбапе ќе игра со скршен нос

Читај повеќе
  • play_arrow

Бостон Селтикс станаа рекордни НБА шампиони

Читај повеќе
  • filter

Која е убавата навивачка што мамеше погледи на натпреварот Србија-Англија?

Читај повеќе

Мбапе ги повика младите Французи да гласаат: Екстремистите се многу блиску

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Далеку од вниманието на ЕУРО и Копа Америка се игра уште едно првенство

Читај повеќе

Пролет се засили со Стојчевиќ, нов договор за Василевски

Читај повеќе