Останати спортови
ЦЕВ ЕУРО 2019 ВО ОДБОЈКА

Германија, Русија и Србија изборија четвртфинале на ЕП во одбојка

21. септември 2019 - 20:05 | МИА

Љубљана, 21 септември 2019 (МИА) – На Европското првенство во одбојка познати се три учесници во четвртфиналната фаза. Подобри од своите ривали во денешните осминафинални мечеви беа Германија, Русија и Србија.

Резултати:
Холандија – Германија 1:3
Русија – Грција 3:0
Србија – Чешка 3:0.

До крајот на денот на распоредот се уште четири средби:
Франција – Финска
Словенија – Бугарија
Белгија – Украина
Полска – Шпанија.

Осминафиналето ќе биде комплетирано утре со мечот Италија – Турција. 

Коментирај