Германски медиуми: Филип Лазаров позитивен на COVID-19

Македонскиот интернационалец Филип Лазаров е позитивен на COVID-19, јавуваат медиумите од Германија.

Според информациите, Филип се заразил за време на авионскиот лет од Скопје кон Германија. Лазаров не заминал на подготовки со екипата и направил тест, кој се покажал како позитивен.

Ракометарот на Ратинген во моментов се наоѓа во самоизолација и не покажува никакви симптоми.

реклама

Ветерани на ОВК го блокираа седиштето на организацијата и фрлаа флаши кон припадниците на ЕУЛЕКС

Read more

Еротски колаж

Read more

AstraZeneca нуди поевтина вакцина, европските влади ќе плаќаат отштета за можни последици

Read more

Искрени илустрации во кои ќе се препознае секоја девојка

Read more

Ракомет

Лазаров и Манасков забележаа победи со своите екипи во ракометната Лига на шампиони

Read more

Шеснаесет ракометари на Работнички заразени со корона

Read more

Промена на датумот на играње на средбата на ПСЖ – Вардар 1961

Read more

Поради позитивни случаи на коронавирус, Голден Арт КЛ7 во изолација

Read more

Спорт

Ромеро сака кариерата да ја продолжи во Евертон

Читај повеќе
  • play_arrow

„Кралот“ и Лејкерс сигурно чекорат кон финалето на НБА

Читај повеќе
  • play_arrow

На која позиција ќе игра Бејл под Мурињо?

Читај повеќе
  • filter

Шкендија-Тотенхем низ фотографии

Читај повеќе
  • play_arrow

Флик славеше, Лопетеги оптимистичен и во поразот

Читај повеќе

Мурињо ни се фати за 5 сантиметри: Нѐ накодоши дека головите ни се ниски

Читај повеќе
  • play_arrow

Упорната Шкендија му даде гол на Тотенхем, но сепак се збогува од Лига Европа

Читај повеќе

Лазаров и Манасков забележаа победи со своите екипи во ракометната Лига на шампиони

Читај повеќе

Ибра: Коронавирусот имаше храброст да ме предизвика. Лоша идеја

Читај повеќе