Германските корона-скептици маскирани на протест

Облечени во скафандери како медицинските работници кои работат во ковид-центрите, десетици Германци протестираа поради мерките и рестрикциите во Германија.

Протестот се случи во Берлин, а учесниците маршираа на тротоарите одејќи како зомбија.

Лицата им беа покриени со бели маски, а многумина на себе имаа закачено и различна порака како „Нашиот здив убива“, „Предајте ги соседите“, „Телесниот контакт создава страдање“, „Потчинете ѝ се на нормалноста“, „Да се умре сам е доброволие“, „Мама никогаш не лаже“ и др.

Во Германија досега се заразија 2.484.306, додека 72.007 луѓе починаа како последица од вирусот. Моментално има 120.199 активни случаи.

Remote video URL
реклама

Каков секс сакаат жените?

Read more

Фудбалските лиги повторно пред прекин?

Read more

Три хороскопски знаци кои ги очекува финансиско подобрување во мај

Read more

Реакцијата на маче додека го гледа „The Lion King“ стана хит на интернет

Read more

Чек дис аут

Осуденик на смрт бара стрелачки вод наместо инјекција

Read more

Што доколку Сонцето би го замениле со друга ѕвезда?

Read more

Дај ми да се напијам

Read more

Реакцијата на маче додека го гледа „The Lion King“ стана хит на интернет

Read more
 

Магазин

Осуденик на смрт бара стрелачки вод наместо инјекција

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум начини како да ја намалите болката по вежбањето

Читај повеќе

Идеја за десерт: Посна торта со јагоди

Читај повеќе
  • play_arrow

Што доколку Сонцето би го замениле со друга ѕвезда?

Читај повеќе
  • play_arrow

8-минутни вежби за стомачни мускули со Памела

Читај повеќе

Три хороскопски знаци кои ги очекува финансиско подобрување во мај

Читај повеќе

Рецепт на денот: Пилешки гулаш

Читај повеќе
  • play_arrow

Дај ми да се напијам

Читај повеќе

Каков секс сакаат жените?

Читај повеќе