„Ghostbusters: Afterlife“ лесно го освои бокс-офисот

Директното продолжение на филмот „Ghostbusters“ од 1984 година заработи 44 милиони долари од премиерното прикажување во Северна Америка, што е одличен успех во време на пандемија.

Ова е голем успех за Sony, кои во 2016 година имаа неуспех со женската верзија на „Ghostbusters“. Филмот е во режија на Џејсон Рајтман и е продолжение на славниот филм „Ghostbusters“ од 1984 година, во режија на неговиот татко Иван Рајтман.

Улогите во филмот ги толкуваат Кери Кун, Ени Потс, Пол Рад и други. Дејството го следи животот на самохрана мајка и нејзините две деца кои пристигнуваат во мал град и откриваат поврзаност со оригиналните истерувачи на духови и тајната која нивниот дедо ја оставил зад себе, пишува Hollywood Reporter.

Уште еден филм беше премиерно прикажан, станува збор за „King Richard“ со Вилс Смит како Ричард Вилијамс, таткото на тениските ѕвезди Серена и Венус Вилијамс. Филмот се најде на четвртото место со разочарувачки 5.7 милиони долари.

На второто место се најде „Eternals“ на Marvel и Disney, со заработка од 10.8 милиони долари. На третото место е „Clifford the Big Red Dog“ со 8.1 милиони долaри, додека „Dune“ е на петтото место со 3.1 милион долари од петтиот викенд на прикажување.

Remote video URL
Тагови
реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Филм & ТВ

Пред Нова година почнува 6. сезона на „Преспав“

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Линдзи Лохан се сврши со банкар од Дубаи

Read more

Топ 10 филмски интерпретации на принцезата Дијана

Read more
 

Сцена

  • filter

Пред Нова година почнува 6. сезона на „Преспав“

Читај повеќе

Кои музичари останаа најбогати и покрај пандемијата?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Линдзи Лохан се сврши со банкар од Дубаи

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 филмски интерпретации на принцезата Дијана

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 женски групи кои повеќе не постојат

Читај повеќе
  • play_arrow

Студент од Северна Кореја осуден на смрт поради криумчарење на серијата „Squid Game“

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлер за новиот филм „American Refugee“

Читај повеќе
  • play_arrow

Новиот документарец за Битлси го демистифицира распаѓањето на Фамозната четворка

Читај повеќе