Ги реши голманот, не со одбрани туку со гол од слободен

Неговиот тим губеше 1:0 сѐ до 89-тата минута кога на сцена стапи голманот Стефан Хагеруп израмнувајќи со прекрасен гол од слободен удар.

Се работи за гол од минатиов викенд постигнат во норвешката втора лига. Во Осло тимот на Шејд го пречека Улесакер/Киса за кој брани Стефан Хагеруп. Откако губеа со 1:0, на минута пред крајот токму голманот изведе одличен слободен удар израмнувајќи на 1:1, а потоа во судиското надполнување неговиот тим постигна и победнички гол.

За 25-годишниот Хагеруп ова е прв гол во кариерата, барем на официјални натпревари, а со оглед на тоа како го постигна и во иднина очекуваме слични голови од него.

реклама

Спорт

Луѓето се неверојатни: Најдобрите видеа од првата половина на 2020

Read more

Голот на Роналдо против Џеноа со брзина од 105 километри на час

Read more

УФЦ рекорди: Најбрзите победи во историјата

Read more

Најскапите фудбалски позајмици на сите времиња

Read more

Нови видеа

play_arrow

Идеја за ручек: Тестенини со лосос по рецепт на Џејми Оливер

Read more
play_arrow

Направете сами: Здрави летни коктели за разладување

Read more
play_arrow

10 вежби за слабеење кои секој може да ги прави дома

Read more
play_arrow

Десет клубови кои имаа многу среќа сезонава

Read more
play_arrow

Десерт на денот: Суфле палачинки

Read more
play_arrow

Моментот кога јагуар ѝ се приближува на фотографка во мракот

Read more
play_arrow

Здрав предизвик: Како да ја убиете зависноста од шеќер?

Read more
play_arrow

Петгодишно момче пливаше со најголемата ајкула во светот

Read more
play_arrow

Топ 10 локации во Шпанија кои мора да се посетат

Read more
play_arrow

Автомобил од буквално 1 коњска сила

Read more
play_arrow

Девојче спасено откако 24 часа минало под урнатините во Бејрут

Read more
play_arrow

Индиска кујна: Научете неколку рецепти

Read more