Ги реши голманот, не со одбрани туку со гол од слободен

Неговиот тим губеше 1:0 сѐ до 89-тата минута кога на сцена стапи голманот Стефан Хагеруп израмнувајќи со прекрасен гол од слободен удар.

Се работи за гол од минатиов викенд постигнат во норвешката втора лига. Во Осло тимот на Шејд го пречека Улесакер/Киса за кој брани Стефан Хагеруп. Откако губеа со 1:0, на минута пред крајот токму голманот изведе одличен слободен удар израмнувајќи на 1:1, а потоа во судиското надполнување неговиот тим постигна и победнички гол.

За 25-годишниот Хагеруп ова е прв гол во кариерата, барем на официјални натпревари, а со оглед на тоа како го постигна и во иднина очекуваме слични голови од него.

реклама

Спорт

Пеле Vs. Марадона – Сѐ што не сте знаеле за ривалството на двајцата фудбалски великани

Read more

Луѓето се неверојатни: Најдобрите видеа од првата половина на 2020

Read more

Голот на Роналдо против Џеноа со брзина од 105 километри на час

Read more

УФЦ рекорди: Најбрзите победи во историјата

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Starship Troopers“

Read more
play_arrow

Десет начини како да зготвите модар патлиџан

Read more
play_arrow

Далеку од дрим-тим: Најлошите фудбалери кои освоиле ЛШ титула

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Топ 10 најдобри борбени сцени со Киану Ривс

Read more
play_arrow

Либанските демонстранти како тенисери го враќаа солзавецот кон полицијата

Read more
play_arrow

Пеле Vs. Марадона – Сѐ што не сте знаеле за ривалството на двајцата фудбалски великани

Read more
play_arrow

Најопасното маче на светот

Read more
play_arrow

Пет утрински навики со кои побрзо ќе слабеете

Read more
play_arrow

Кои се седумте фудбалери со нула голови сезонава?

Read more
play_arrow

Видра скокна на брод бегајќи од орка кит

Read more