Ги реши голманот, не со одбрани туку со гол од слободен

Неговиот тим губеше 1:0 сѐ до 89-тата минута кога на сцена стапи голманот Стефан Хагеруп израмнувајќи со прекрасен гол од слободен удар.

Се работи за гол од минатиов викенд постигнат во норвешката втора лига. Во Осло тимот на Шејд го пречека Улесакер/Киса за кој брани Стефан Хагеруп. Откако губеа со 1:0, на минута пред крајот токму голманот изведе одличен слободен удар израмнувајќи на 1:1, а потоа во судиското надполнување неговиот тим постигна и победнички гол.

За 25-годишниот Хагеруп ова е прв гол во кариерата, барем на официјални натпревари, а со оглед на тоа како го постигна и во иднина очекуваме слични голови од него.

реклама

Спорт

Психолошка анализа: Како се постигнува спортски камбек?

Read more

Пеле Vs. Марадона – Сѐ што не сте знаеле за ривалството на двајцата фудбалски великани

Read more

Луѓето се неверојатни: Најдобрите видеа од првата половина на 2020

Read more

Голот на Роналдо против Џеноа со брзина од 105 километри на час

Read more

Нови видеа

play_arrow

10 работи кои би сакале да ги видиме во 2. сезона од „The Mandalorian“

Read more
play_arrow

Ова се најдобрите крими филмови на сите времиња

Read more
play_arrow

Видеоиграта „Football Manager“ пристигнува во ноември: На кои конзоли ќе биде достапна?

Read more
play_arrow

Прво „крукче“ во новиот VW Golf GTI Mk8 2020

Read more
play_arrow

Емоционално интелигентните луѓе никогаш нема да ги кажат овие реченици

Read more
play_arrow

Најсмешните новинарски незгоди со животни

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Anabelle Comes Home“

Read more
play_arrow

5 чекори за здрав живот на доктор Ентони Балдузи

Read more
play_arrow

Успешно деби на роботот-чистач во Лондон

Read more
play_arrow

Масти за слабеење? Ова се најдобрите извори

Read more
play_arrow

10 видеоигри кои го извлекуваат најлошото од нас

Read more
play_arrow

Зошто не можеме да се ослободиме од наслагите од долниот дел на стомакот?

Read more