Фото

Маркантни фотографии и фотоапаратите со кои се направени
filter

Маркантни фотографии и фотоапаратите со кои се направени

Велат дека фотографијата вреди илјада зборови. Некои фотографии се вредни најмалку еден милион долари. Фотографите во тој момент (можеби) не знаеле дека ќе влезат во историја на фотографијата.
Read more
Новиот статив за мали камери DJI Ronin SC
play_arrow

Новиот статив за мали камери DJI Ronin SC

DJI Ronin SC не е само смалената верзија на Ronin S, туку е целосно нов изглед на статив за фотоапарати без леќа и блиц.  Помал од Ronin S, ги содржи старите, но и некои додатни спецификации. Се продава по цена од $439.    
Read more
National Geographic ги објави стоте најдобри фотографии од 2018
filter

National Geographic ги објави стоте најдобри фотографии од 2018

Секоја година уредниците на National Geographic имаат тешка работа, да ги одберат најдобрите фотографии од годината.
Read more
Најдобрите фотографии од природата
filter

Најдобрите фотографии од природата

Одбрани се најдобрите фотографии од годинешниот Nature’s Best Photography натпревар. Фотографиите ќе бидат изложени во Националниот музеј за историја во Вашингтон, а ја отсликуваат работата на фотографи од целиот свет.
Read more
Победничките фотографии од Wildlife Photographer of the year
filter

Победничките фотографии од Wildlife Photographer of the year

Природнонаучниот музеј во Лондон ги објави победничките фотографии од Wildlife Photographer of the year натпреварот. Фотографиите ги откриваат убавините, моќта и животната ранливост на Земјата.
Read more
Заборавете на смартфоните, најновиот тренд е селфи со дрон

Заборавете на смартфоните, најновиот тренд е селфи со дрон

Прво беше обичното селфи, па селфи со предна камера, па селфи стик... а сега иднината е тука: селфи со дрон.
Read more
Смартфоните ги уништуваат фотоапаратите – Nikon ја затвора фабриката во Кина

Смартфоните ги уништуваат фотоапаратите – Nikon ја затвора фабриката во Кина

Познатиот производител на фотоапарати Nikon ќе ја затвори својата фабрика во Кина.
Read more
Најдобрите научни фотографии за 2017
filter

Најдобрите научни фотографии за 2017

Royal Photographic Society ја објави финалната листа на најубавите фотографии од науката за 2017 година. Пристигнати се повеќе од 3.500 фотографии, а петте победнички ќе бидат прогласени на 12 септември во Лондон.
Read more
Победничките фотографии од Travel Photographer of the year 2017
filter

Победничките фотографии од Travel Photographer of the year 2017

National Geographic ги објави победниците на Travel Photographer of the year 2017. Селекцијата на победничките фотографии ја искажува различноста на светот низ очите на фотографите.
Read more
Kodak лансираше нова акциона камера

Kodak лансираше нова акциона камера

Read more
Памплона: Две лица повредени на трката со бикови
filter

Памплона: Две лица повредени на трката со бикови

Најмалку две лица се повредени за време на четвртата трка со бикови на фестивалот „Сан Фермин“ во Памплона.
Read more
Најдобрите фотографии направени со iPhone za 2017 година
filter

Најдобрите фотографии направени со iPhone za 2017 година

Прогласени се победничките фотографии на натпреварот за најдобри iPhone фотографии. На натпреварот беа пристигнати фотографии од 140 земји во различни категории како Портрет, Апстракција и Живот.
Read more
реклама

Нови шокантни детали од Ковачки: Безбеден град го лоцирал возилото со кое била киднапирана Вања во Маџари и кај хотелот Палас

Read more

Пет автомобили кои нема да ја дочекаат 2024 година

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more