Гејминг

play_arrow

Уникатен PlayStation 5 доби нов дизајн и водено ладење

Еден ентузијаст за технологија од Виетнам неодамна претстави модифициран Sony PlayStation 5, во кој инсталираше водено ладење, менувајќи го дизајнот на самата конзола.
Read more
play_arrow
filter

Asus го претстави гејмерскиот смартфон ROG Phone 5 со одлични перформанси

Аsus официјално го претстави својот нов смартфон ROG Phone 5 наменет за гејмери, како и Ultimate верзијата за овој уред.
Read more

Уште едно разочарување за фановите на Gran Turismo

Серијалот Gran Turismo нема да се врати наскоро, што беше планот до неодамна.
Read more
play_arrow

Топ 10 нивоа од игри со најреалистична графика

Одредени нивоа и локации во игриците и тоа како отскокнуваат од другите и изгледаат навистина вистинито, па играчот често за момент заборава дека не е во реалниот свет.
Read more

Дали уште имате Nintendo Wii? Имаме одлични вести за вас

Nintendo ги воодушеви сите сопственици на Wii најавувајќи го првото официјално ажурирање од 2018 година.
Read more
play_arrow

10 работи во кои гејмерите лажно веруваат

Да бидеме искрени, многумина од нас, гејмерите, си кажуваме одредени невистини за да се чувствуваме убаво. Дали е за нашите вештини, или пак за самата гејмерска индустрија, малите лаги потоа за нас стануваат вистини.
Read more
play_arrow

Топ 10 најлоши видеоигри за 2020

Во 2020 година имаше одлични видеоигри, но има и такви кои не вреди да ги пробате бидејќи се ужасни. На YouTube каналот Gameranx се објавени топ 10 најлоши игри за 2020 година. Погледнете го видеото.
Read more
play_arrow

Топ 20 нови игри за PS4

PlayStation 4 и натаму е многу популарен, а на YouTube каналот Gameranx се објавени топ 20 нови игри за 2021 година. Погледнете го видеото.
Read more

PlayStation 5 добива нов џојстик

Компанијата Sony почна развој на следната генерација VR систем за PlayStation 5 конзолата, а потпретседателот Хидеаки Нишино откри неколку детали за тоа.
Read more

Call of Duty: Black Ops има изненадување за вистинските фанови

Видеоиграта Call of Duty: Black Ops доби втора сезона, а вистинските фанови забележаа дека конечно ќе се оствари долго најавуваното доаѓање на зомбијата во CoD: Warzone.
Read more

Дали е ова крајот на популарната GTA?

Гејмерите понекогаш премногу „уживаат“ во видеоигрите, така што границата помеѓу реалноста и виртуелниот свет е заматена.
Read more
play_arrow

Играта „Tony Hawk’s Pro Skater“ пристигнува на Xbox, PS5 и Nintendo Switch

Видеоиграта „Tony Hawk’s Pro Skater“ се враќа на мобилните платформи, но нема да биде достапна за Game Boy Advance.
Read more
реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Текстилниот сектор пред колапс

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more