Гејминг

Популарната серија Peaky Blinders доби своја видео игра
play_arrow

Популарната серија Peaky Blinders доби своја видеоигра

Додека со нетрпение очекуваме да излезе шестата сезона, наскоро ќе уживаме во новата игра за оваа популарна серија.
Read more
Топ 10 видеоигри што ќе излезат во мај 2020
play_arrow

Топ 10 видеоигри што ќе излезат во мај 2020

Можеби месецов не важи за некој голем гејмерски период, но сепак излегуваат нови игри за PC, PS4, Xbox One, Switch и други платформи кои вреди да се погледнат.
Read more
Видеоигри кои со нетрпение ги очекуваме годинава

Видеоигри кои со нетрпение ги очекуваме годинава

Светот можеби не памети ваков хаос и неизвесност, но се чини тоа не се однесува и на индустријата за видеоигри – таму се бележи раст на продажбата и тоа и на хардвер и на софтвер и на додатоци за видеоигри.
Read more
20 најдобри Single Player игри за Android и iPhone
play_arrow

20 најдобри Single Player игри за Android и iPhone

Барате некоја забавна игра за на мобилен? Овие онлајн и офлајн игри за iOS и Android ќе ви го задржат вниманието.
Read more
Grand Theft Auto се враќа подобра од кога било

Grand Theft Auto се враќа подобра од кога било

Новото продолжение на светски познатата игра Grand Theft Auto е во фаза на развој, тврди извор близок до гејмерското студио Rockstar Games.
Read more
Sony подарува 4 игри на корисниците на конзолата PS4

Sony подарува 4 игри на корисниците на конзолата PS4

Компанијата Sony во склоп на својата иницијатива Play At Home, на корисниците на конзолата PlayStation 4 им подарува 4 игри.
Read more
Џојстикот за PlayStation 5 изгледа феноменално

Џојстикот за PlayStation 5 изгледа феноменално

По сѐ изгледа PlayStation 5 на пазарот сепак ќе се појави на крајот од оваа година бидејќи во сред пандемијата Sony сѐ уште нема донесено одлука за евентуално одложување.
Read more
Десет најдобри видеоигри за тестирање на вашите снајперски вештини
play_arrow

Десет најдобри видеоигри за тестирање на вашите снајперски вештини

Милиони луѓе низ светот бараат начини како да се забавуваат додека се во домашна изолација или карантин, а видеоигрите се идеален начин за луѓето да останат дома, а сепак да имаат интеракција со други луѓе.
Read more
Најдобрите бесплатни iOS и Android игри во март
play_arrow

Најдобрите бесплатни iOS и Android игри во март

Најголемиот дел од времето сега го поминуваме дома и сигурно ги поминавте сите игри до кои дојдовте изминатиов период.
Read more
Само за гејмери: Asus ROG Zephyrus Duo 15, лаптоп со два екрана

Само за гејмери: Asus ROG Zephyrus Duo 15, лаптоп со два екрана

Компанијата Asus го претстави новиот лаптоп кој е наменет за гејмери, а тоа е ROG Zephyrus Duo 15.
Read more
PlayStation 5 почнува нова ера: Овие игри ќе бидат најпопуларни

PlayStation 5 почнува нова ера: Овие игри ќе бидат најпопуларни

Менаџментот на Sony задолжен за конзолата PlayStation 5 инсистира на развој на акционо-авантуристички игри наменети за еден играч.
Read more
Само за гејмери - Xiaomi го претстави смартфонот Black Shark 3 Pro

Само за гејмери - Xiaomi го претстави смартфонот Black Shark 3 Pro

Компанијата Xiaomi го претстави новиот смартфон Black Shark 3 Pro кој е наменет за гејмерите и има двe pop-up копчиња.
Read more
реклама

Чулев: Порастот на заболени е директна последица на фактот дека власта тераше дневен ПР

Read more

Минеаполис: Уапсен полицаецот виновен за смртта на Џорџ Флојд

Read more

Заев: Бројките на новозаболени се директна последица од неработењето на Чулев

Read more

Жива музика, играње на маса, гушкање, што сè затекнаа пазарните инспектори синоќа?

Read more