Гејминг

play_arrow

Седум нови видеоигри кои со нетрпение ги очекуваме во јуни

Видеоигрите доживеаја невиден бум за време на пандемијата со коронавирус, со оглед на тоа дека многу луѓе ширум светот беа затворени во нивните домови и им требаше релаксација и занимација.
Read more
play_arrow

Видеоиграта Valorant пристигнува на 2 јуни

Гејмерите со нетрпение ја очекуваат новата игра на Riot – Valorant, која ќе биде достапна од 2 јуни.
Read more

Апдејтот Euro 2020 за PES ќе стигне во јуни

Официјално е потврдено дека апдејтот Euro 2020 за популарната фудбалска симулација Pro Evolution Soccer (PES) ќе стигне на 4 јуни.
Read more
play_arrow

90-годишна Јапонка е најстарата гејмерка во светот

Хамако Мори официјално е признаена за најстара гејмерка во светот. Родена е на 18 февруари 1930 година и има 90 години. Нејзиниот YouTube канал моментално има над 150.000 претплатници.
Read more
filter

Гејмерите го изградија најголемиот град во Minecraft

Играчите на популарната игра Minecraft не престануваат да воодушевуваат со своите креации. Овој пат ни покажаа реалистичен град кој е најголем во играта и не престануваат со градење.
Read more
play_arrow

Epic games дозволи бесплатно преземање на GTA V

Epic games одлучи привремено да дозволи бесплатно преземање на популарната игра GTA V.
Read more
play_arrow

ЛА Лејкерс ја освоија титулата во играта NBA 2K20

Додека се чека продолжение на НБА лигата, во меѓувреме се одржа виртуелното натпреварување во играта NBA 2K20.
Read more
play_arrow

10 видеоигри во кои вие играте како зомби

Има многу видеоигри за гонење и убивање зомбија во постапокалиптични сценарија, но ретко има игра во која вие како играч сте зомбито. Gameranx направи избор на 10 вакви игри. Уживајте во играњето!
Read more
play_arrow

Fortnite има повеќе од 350 милиони регистрирани играчи

Играта Fortnite има повеќе од 350 милиони регистрирани играчи, соопшти компанијата Epic.
Read more
filter

Објавени првите фотографии за видеоиграта „Lord of the Rings: Gollum“

На интернет кружат првите фотографии од претстојната видеоигра „Lord of the Rings:Gollum“.
Read more
play_arrow

Запознајте ја Лоба, новиот лик на Apex Legends

Информацијата првично „протече“ на
Read more
Топ 10 видеоигри чии приказни се историски издржани
play_arrow

Топ 10 видеоигри чии приказни се историски издржани

Нема совршена видеоигра, но кога мешате историски елементи во приказната, гледајте да бидат издржани. Авторите на овие 10 видеоигри навистина се потрудиле историските детали да бидат автентични, а игрите забавни.
Read more
реклама

Чулев: Порастот на заболени е директна последица на фактот дека власта тераше дневен ПР

Read more

Минеаполис: Уапсен полицаецот виновен за смртта на Џорџ Флојд

Read more

Заев: Бројките на новозаболени се директна последица од неработењето на Чулев

Read more

Жива музика, играње на маса, гушкање, што сè затекнаа пазарните инспектори синоќа?

Read more