Гејминг

play_arrow

Погледнете го трејлерот за новата игра „Resident Evil Village“

Осмото продолжение на играта „Resident Evil“ пристигнува во мај.
Read more

Има само еден „крал на конзолите“

„Војната на конзолите“ не е завршена, но стигнаа бројките за продажбата во 2020 година и Sony PlayStation 5 го презеде водството пред Xbox Series X.
Read more
play_arrow

Топ 10 хорор видеоигри за 2021

На YouTube каналот Gameranx се објавени топ 10 хорор видеоигри за 2021 година. Ако сте љубител на хорор игри, погледнете го видеото во кое има десет нови предлози.
Read more

Бугарски програмер доби одговор од Илон Маск по 154 дена чекање

Упорноста понекогаш навистина се исплати - тоа го докажа бугарскиот програмер Љубомир Владимиров.
Read more
play_arrow

Топ 10 нови игри за 2021 година

Во 2021 година ќе има нови одлични игри кои ќе бидат достапни за PC, PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch. На YouTube каналот на Gameranx се објавени новите 10 игри кои пристигнуваат во 2021 година.
Read more

Џинови во гејминг светот: Кои видеоигри зафаќаат најмногу меморија?

Видеоигрите доживеаја бум за време на пандемијата. И оние кои претходно не фатиле џојстик в рака станаа страсни гејмери.
Read more
play_arrow

Witcher 3 изгледа подобро од кога било

Ако деновиве планирате да ја играте Witcher 3 на PC, дефинитивно мора да му дадете шанса на проектот на Halk Hogan.
Read more
play_arrow

Топ 7 нови игри за јануари 2021

Нова година, нов месец, нови игри.
Read more

Steam ја објави листата со најпопуларните видеоигри во 2020 година

Valve ја објави листата со видеоигри кои Steam смета дека ја обележаа оваа 2020 година на различни начини.
Read more

Гејмери, внимание: Секој десетти од вас е жртва на кражба на податоци

Бројни гејмери  - поточно 12 проценти, што е приближно 179 милиони на глобално ниво - претрпеле кражба на лични податоци, чија вредност на глобално ниво може да достигне дури 347 милијарди долари.
Read more
play_arrow

Најдобрите видеоигри за 2020

Read more

Креаторите на Cyberpunk 2077 одат на суд

Адвокатска фирма во Њујорк покрена тужба против креаторите на видеоиграта Cyberpunk 2077, односно студиото CD Projekt Red, поради проблеми поврзани со видеоиграта и наводно кршење на федералниот закон.
Read more
реклама

Трамп имал „копче за кока-кола“ во Овалната соба, Бајден го отстрани

Read more

Пет секс предизвици што треба да ги пробате во 2021

Read more

Бил Гејтс прими вакцина против коронавирус

Read more

Казни до 300 евра за одбивање да бидете попишани или ако дадете неточни податоци

Read more